Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,51 / Satış: 6,54
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,24

İSTE öğrencileri TÜBİTAK yarışında

İSTE öğrencileri TÜBİTAK yarışında
  • 29.01.2018
  • 1.040 kez okundu

Ama Bu Defa Pistte

İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Eyyüphan Yakıncı: “Öğrencilerimiz ile gerçekten gurur duyuyor ve başarılı olmaları için ne gerekirse yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz.”

6-12 Ağustos 2018 tarihlerinde Kocaeli Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleştirilecek“Efficiency Challenge Electric Vehicle” Yarışması’na katılmaya hak kazanan İSTE Elektromobil Takımı, Elektro-Mob-İSTE isimli elektrikli otomobili ile bu önemli yarışta İSTE’yi temsil edecek.
İSTE Elektromobil Takımı ve çalışmaları hakkında bilgi veren, takımın danışmanı ve aynı zamanda İSTE Enerji Enstitüsü Müdürü ve Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Başkanı olan Yrd. Doç. Dr. Emin Taner Elmas, “Elektrikli Otomobil takımımız ilgili disiplinlerden gelen gönüllü öğrencilerimizden oluşmaktadır, akademisyenlerimi-zin desteği de mevcuttur Gönüllü öğrencilerimizin büyük çoğunluğu İSTE-IEEE öğrenci topluluğu üyeleridir” derken, İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Eyyüphan Yakıncı ise şunları söyledi:
“Bu öğrencilerimiz, Elektrikli Otomobil Projemizin yanı sıra başka birçok bilimsel ve teknik içerikli projeler gerçekleştirmeyi de hedeflemekte ve ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde de görevler almaktadır. Öğrencilerimiz ile gerçekten gurur duyuyor ve başarılı olmaları için ne gerekirse yapmaya hazır olduğumuzu belirtiyoruz.”  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ