Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

İSTE Öğrencileri

İSTE Öğrencileri
  • 22.05.2018
  • 905 kez okundu

Sahada teknik incelemede

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü Öğrencileri, TPAO Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ederek sahada teknik incelemelerde bulundu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrencileri, okurken ‘öğrenme’ temelinde çalışmalarını sürdüren Üniversite yönetiminin koordinasyonunda Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret etti, sahada teknik incelemelerde bulundu.
İSTE Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Onur Eser Kök koordinatörlüğünde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleşen programda, öğrencilere, Bölge Müdür Yardımcısı Murat Sargınalp ile Petrol ve Doğalgaz Mühendisi Barbaros İraz tarafından ön bilgilendirme yapıldı. Ardından, Karakuş Üretim Kampı’ndaki işleyiş detaylı bir şekilde gösterilerek, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Kuyu Tamamlama Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren bir workover kulesi de ziyaret edildikten sonra, saha mühendisleri tarafından hem yapılan operasyonlar hem de diğer birim faaliyetleri konularında öğrencilere detaylı bilgiler aktarıldı. Gezinin son aşamasında, Sondaj Hizmetleri birimine bağlı bir faal sondaj kulesi ziyaret edildi. Aktif sondaj yapılan kulede, öğrencilere ilk önce ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitimi verildi. Sonrasında, Petrol ve Doğalgaz Mühendisi Barbaros İraz tarafından kule üzerinde teknik bilgiler öğrencilere detaylı olarak aktarıldı. Derslerde gördükleri teorik bilgileri pekiştirme olanağı bulan öğrenciler, için son derece verimli bir çalışma ziyaretini böylelikle başarı ile gerçekleştirilmiş oldu. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ