Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

İşte şimdi oldu…

İşte şimdi oldu…
  • 15.07.2019
  • 381 kez okundu

Logo’yu kaldırdık

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından, Atatürk Anıtı’nın arka tarafında yer alan yeşil alan iptal edilerek konumlandırılan mozaik işlemeli kurumsal logo, beklendiği ve istendiği gibi  yerinden kaldırıldı.

“Antakya’nın en merkezi noktası, Cumhuriyet Anıtı. Ön cephesinden bakanlar Atatürk Heykeli ile karşılaşırken, Anıt alanının Büyükşehir Belediyesi yönetim binasına bakan kısmında ise bağımsız bir düzenleme karşılıyor sizi. Belediye’nin mozaikten yapılma büyük bir logosu! Anıt ve heykelden bağımsız bir düzenleme alanı, ayrıca ışıklandırma sistemi bulunan kısmın ‘garip bir kamulaştırma’ hikayesi yaşadığını söyleyenler ise az değil. Söylerken de ‘durumu düzeltelim mi’ diye soranlar da!”
2018’de dile gelenler ve 2019’da da değişim bekleyenler, en sonunda ‘olması gereken’ diye ifade ettiklerine kavuştu. Büyükşehir Belediyesi, bu alana yerleştirdiği kurumsal logo çalışmasını iptal etti ve alanı yeniden yeşillendirdi. “Olması gereken oldu” diyen bir vatandaşın teşekkürü de buna dair:
“Burası, Anıt alanı, Cumhuriyet Meydanı. Ne bir kuruma ne de bir kişiye özel. Yapılan şey, yanlıştan dönmek oldu. İyi de oldu. En azından, ‘bu kısım şehrin, diğer kısmı benim’ olayı bitti!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ