Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

İSTE teknolojisiyle tanıştılar

İSTE teknolojisiyle tanıştılar
  • 26.07.2017
  • 1.593 kez okundu

Robiste’yi Çok Sevdiler

İSTE’ye misafir olan çocuklar, Yaz Bilim Kampı kapsamında ‘Robiste’ adı verilen insansı robot ile tanıştı ve sergilenen performansı ilgiyle, gülümseyen yüzlerle izledi.

İSTE’ye misafir olan çocuklar, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Çocuk Üniversitesi ile Payas Stem Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenen Yaz Bilim Kampı kapsamında Robiste adı verilen insansı robot ile tanışma fırsatı da buldular. Robiste’nin sergilediği performansı ilgiyle izleyen çocuklar hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmediler.
-HARMAN DALI-
Kampın son gününde İskenderun Teknik Üniversitesi’nin misafiri olan ve Robiste adı verilen insansı robot ile tanışan çocuklar için bir de sürpriz vardı.Tanışma toplantısında çocuklara harmandalı oynayan, horon gösterisi sergileyen ve fıkra anlatan Robiste’ye hayran kalan çocuklar, bu keyifli buluşmadan mutlu yüzlerle ayrıldılar.
-VERİMLİ GEÇTİ-
Yaz Bilim Kampı ve düzenlenen etkinlikle ilgili bilgi veren İSTE Çocuk Üniversitesi Koordinatörü Doç. Dr. Selen Sayın, İSTE Çocuk Üniversitesi olarak Payas Stem Eğitim Merkezi ile 1 haftalık yaz kampı etkinliği düzenlediklerini belirterek, çocukların gelişimlerine olumlu katkı sağlayan ve çok verimli geçen bir kamp olduğunu söyledi.
Doç. Dr. Selen Sayın, kampın son gününde çocukları İSTE’nin insansı robotu Robiste ile tanıştırdıklarını belirterek, “Programlanabilir bir robotun neler yapabildiğini onlara göstermek istedik. İSTE Çocuk Üniversitesi olarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için bu tür etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.   -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ