Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

İSTE yolunda terlediler

İSTE yolunda terlediler
  • 25.08.2017
  • 1.145 kez okundu

Barbaros Hayrettin Gemi inşaatı ve Denizcilik Fakültesi, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümünü kazanan adaylar beden yeterliliği sınavı için ter döktüler.

2017 LYS sonuçlarına göre İskenderun Teknik Üniversitesi Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği bölümünü kazanan öğrencilerin Beden Yeterlilik sınavı ve mülakat değerlendirmeleri yapıldı.
-KONDİSYON TESTİ-
Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Güler Alkan ve diğer komisyon üyelerinin katılımıyla gerçekleşen Beden Yeterliliği Sınavı İskenderun spor tesislerinde gerçekleştirildi. Farklı kategorilerde değerlendirmeye alınan adaylar, denizcilik mesleğinin gerektirdiği fiziki donanımları ölçecek kondisyon testlerine tabi tutuldular. Denizcilik eğitimine başlamak için gün sayan ‘Uzakyol Vardiya Zabiti’ adayları, böylelikle ilk zorlu sınavlarını da vermiş oldular.
Teknoversite vizyonu ile yola çıkan ve her geçen gün büyüyen İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) yeni öğrencilerine kavuşmak için gün sayarken, İSTE yolundaki aday öğrenciler, Beden Yeterliliği Sınavı’nın tamamlanmasının ardından öğleden sonra Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi binasında mülakat programına alındılar.
Prof. Dr. Güler Alkan, spor kompleksinde aday öğrenciler ve onlara refakat eden yakınlarına hitaben yaptığı konuşmada, İSTE’yerek Denizcilik mesleğini seçen ve beden yeterliliği sınavı ve mülakatını başarı ile geçerek denizciliğe ilk adımlarını atan zabitan adaylarına çıkmış oldukları bu seferde yollarının açık ve rüzgârlarının neta olmasını diledi.      -Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ