Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

İSTE’de Bir İlk

İSTE’de Bir İlk
  • 21.07.2020
  • 288 kez okundu

İç Mimarlık Bölümü

Önceki yıl; ‘Peyzaj Mimarlığı’, ‘Mimarlık’ ve ‘Şehir ve Bölge Planlama’ Bölümleri ile öğrencilere kapılarını açan Mimarlık Fakültesi’nin ‘İç Mimarlık Bölümü’, bu yıl ilk kez öğrenci alınacak.

Toplam 17 bin m2’lik alana sahip yeni fakülte binasında; 18 derslik, 12 çizim atölyesi, 2 baskı atölyesi, 2 laboratuvar, 2 konferans salonu ve 2 kafeteryasıyla eğitim ve öğretime hazır olan İSTE Mimarlık Fakültesi’nin İç Mimarlık Bölümü, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı’nda 60 öğrencisiyle eğitime başlıyor.
Önceki yıl; ‘Peyzaj Mimarlığı’, ‘Mimarlık’ ve ‘Şehir ve Bölge Planlama’ Bölümleri ile öğrencilere kapılarını açan Mimarlık Fakültesi’nin İç Mimarlık Bölümü de bu yıl ilk kez öğrenci alınacak. 60 öğrenci olarak belirlenen İç Mimarlık Bölümü’nün kontenjanının da diğer bölümlerde olduğu gibi tamamen dolması bekleniyor.
-HEDEFİMİZ-
İSTE Mimarlık Fakültesi’nde, özgün ve yeni tasarımlar ortaya koyabilecek, daha yaşanabilir ve estetik fiziksel mekânların hazırlanmasına katkı sağlayacak iç mimarlar yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, yeni bölüme dair şunları söyledi:
“Mimarlık Fakültemiz, 2 yıldır güzel yol aldı, gelişti ve büyüdü. 2018’de, yola Peyzaj Mimarlığı ile başladık. Geçen yıl ise ‘Şehir ve Bölge Planlama’ ile Mimarlık Bölümlerini açtık ve ilk öğrencilerimizi aldık. Çok iyi geri bildirimler alıyoruz. Öğretim elemanı kadromuz sürekli güçleniyor. Fiziki imkânlarımızı ve kapasitemizi artırdık. Son derece modern bir mimariye sahip olan 17 bin metrekarelik yeni fakülte binamız hizmete girdi. Nihayet bu yıl, kısmetse İç Mimarlık Bölümümüze 60 öğrenci daha kabul edeceğiz. Böylelikle 4 bölümümüz aktif hale geliyor, ki gerçekten bu ekosistemde büyük bir başarı olarak kabul edilebilir. İnşallah, ‘Endüstriyel Tasarım’ Bölümümüze de seneye öğrenci almak için gerekli çalışmaları planlayacağız.” Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ