Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

İSTE’de Girişimcilik Çalıştayı

İSTE’de Girişimcilik Çalıştayı
  • 30.10.2018
  • 573 kez okundu

Girişimcilik Çalıştayı (Entrepreneurship Workshop), 20-27 Ekim tarihleri arasında İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Merkez Kampüs’te gerçekleştirildi.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE); Bulgaristan, Litvanya, İtalya, Makedonya, Romanya ve Türkiye’den toplam 42 katılımcı öğrencinin yer aldığı Erasmus+ and Youthpass Projesi kapsamında düzenlenen Girişimcilik Çalıştayı’na ev sahipliği yaptı. Çalıştay’da, katılımcı gençlere girişimcilik hakkında detaylı bilgiler sunuldu. Çalıştay’ın başlangıcında; İSTE Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü’nden Öğr. Gör. Murat Türkmenoğlu tarafından “Erasmus+ and Youthpass” konulu bir bilgilendirme sunumu yapıldı. Katılımcılara, İSTE ve İskenderun hakkında, görsel öğelerle desteklenen kısa bir tanıtım yapıldıktan sonra, Erasmus+ programının istatistikleri, ana başlıkları, alt başlıkları, proje türleri, programa kimlerin nasıl başvuru yapabilecekleri, faydaları ve Youthpass Erasmus+ programı dâhilindeki hangi proje türlerinde düzenlenebildiği, kullanım alanları, avantajları ve tanınırlığı hakkında bilgi verildi.
Etkileşimli olarak gerçekleştirilen Çalıştay’a, genç girişimciliğe ilgi duyan öğrenci ve öğretim elemanları da katılım sağladı. Toplantı sonrasında gelen misafir öğrenciler ve liderleri, Erasmus+ programının ruhuna uygun olarak; İSTE’li öğrencilerle bir araya geldi ve girişimcilik hakkındaki görüşlerini paylaştı. İSTE, İskenderun ve Hatay gezileri ile devam eden proje etkinliklerinin sonunda, katılımcı öğrencilere “Youthpass Sertifikası” takdim edildi. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ