Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

İSTE’de ‘Hayat’ Devam Ediyor ‘Dükkanı Kapatmadık’

İSTE’de ‘Hayat’ Devam Ediyor ‘Dükkanı Kapatmadık’
  • 15.04.2020
  • 214 kez okundu

Alanında yaptığı çalışmalarla ve ortaya koyduğu projelerle Hatay’ın eğitimdeki amiral gemilerinden biri olan İSTE’de, koronavirüs nedeniyle ara verilen eğitimin dışında hazırlıklar da, yenileme de hız kesmiyor.

“Mezun olduğunuzda, unvanını alacağınız meslek hakkında üniversitenizden ne kadar donanımlı ayrılırsanız, mesleki yaşamda da kendinize yer bulmak o kadar kolay ve hızlı olabilir” gerçeğinden yola çıkan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), öğrencilerine her aşamada verdiği destekle biliniyor. İSTE’nin, “İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) Programı’na katılarak sahaya inen mezun adayları, son dönemini bu kapsamda “Entegratör” olarak geçiriyor. Entegratör’ler, işin işleyişini ve sahada görüp iş dünyasına hazır bir şekilde mezun oluyor.
-BAŞARININ MİMARI-
İSTE adına elde edilen başarının mimarı ise Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli. İSTE’de, koronavirüs nedeniyle ara verilen eğitimin dışında hazırlıklar ve yenileme hız kesmezken, buna dair mesajı da ilk elden yine Rektör Dereli veriyor:
“Kıymetli Öğrencilerimiz… Sizsiz pek tadı olmasa da, dükkanı kapatmadık. Fiziksel mesafeye dikkat ederek, nöbete ve çalışmaya devam ediyoruz. Ana kapı ile yurtlar kapısı arasındaki yolun iki kenarına limon çamı ve çınar ağacı dikmeye başladık. Işkın vermeye başladılar. Bisiklet yolu, fıskiyeleri ve aydınlatma direkleri bittiğinde, örnek bir yol olacak inşallah. Açılışına hasretle bekliyoruz sizleri.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ