Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,35 / Satış: 7,38
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

İSTE’de hazırlıklar sürüyor…

İSTE’de hazırlıklar sürüyor…
  • 02.05.2020
  • 253 kez okundu

İmece ve Gönül İşi

Koronavirüs sürecinde, yeni dönem öncesi hazırlıklarını ve çalışmalarını sürdüren İSTE’de hazırlıklara eklenen “imece” kültürü dikkat çekiyor.
Bu konuda kısa bir mesaj paylaşan, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “Koronavirüs salgını sürecinde; kendi okulunu daha yaşanabilir bir yer yapmak için, personeli ile birlikte, mütevazi bir şekilde, kendi istekleri ile, tadilat ve boya işleri yapan İSTE Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Servet Yaşar’a ve Konservatuvar personelimize teşekkür ediyorum” dedi.
-BİR AN ÖNCE-
Salgın süresince kapalı kalan üniversitelerin açılacağı zamana da işaret eden Rektör Dereli, sosyal medya hesabı üzerinden, kampüs içindeki dut ağaçlarının fotoğraflarını paylaştı ve bu paylaşımına bir de şiir ekledi.
Rektör Dereli’nin mesajı öyle:
“Sabırla koruk helva, dut yaprağı atlas olur. Evde kal İSTE, inşallah bu virüs salgını da son bulur! Ne iyidir dut ağacı. Bereketlidir. Yaprağını ipek böceği yer. Dut verir. Vitamin deposudur dut. Faydaları saymakla bitmez. Baharı müjdeler dut ağaçları. Şimdi tam da dut zamanı! Kampüsümüzdeki dut ağaçları da şenlendi. Ama mahzunlar! Kampüs, sessiz ve sizsiz. Kimse dut koparmıyor bu sene. Kimse dut yemiyor. Kimsenin dut tutan elleri kıpkırmızı olmuyor. Dutlar, selama durmuş, bekliyor. İSTE sevdalılarının çok sevdiği, İSTE’lilik ruhunun, huzurun ve bereketin sembolü olan dut ağaçlarımızı sizler için ziyaret ettik. Halleştik. Bir an önce kampüse dönmenizi İSTE’mekteler!”  -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ