Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

İSTE’de öğrencilere kahvaltı…

İSTE’de öğrencilere kahvaltı…
  • 17.10.2017
  • 973 kez okundu

Tanışma ve kaynaşma fırsatı…

Selim Harbiyeli: “Bizler, İMO olarak, hem iş imkânları hem de staj ve deneyim konusunda her zaman yanınızdayız.”

İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü yeni kazanan öğrenciler; İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü, İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şubesi ve İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun Temsilciliği tarafından düzenlenen kahvaltı etkinliğinde bir araya geldi. Etkinlikte ‘İnşaat Mühendisliği’ ile bu yıl tanışan öğrenciler, bölümün öğretim üyeleri ve meslek odası temsilcileriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.
Gerçekleşen etkinlikte öğrencilere yönelik kısa bir konuşma yapan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) İnşaat Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Murat Örnek, “Gerek akademik kadrosunun niceliği ve yetkinliği, gerekse de laboratuvar donanımları ve fiziksel şartları göz önüne alındığında oldukça üst sıralarda olan İSTE İnşaat Mühendisliği Bölümü ailesi olarak bizler de bu güzide mesleğin eğitimini vermekten büyük mutluluk duymaktayız. Sizler de artık bu geniş ailenin bir üyesisiniz, ailemize tekrar hoş geldiniz” dedi.
-YANINIZDAYIZ-
Etkinliğe katılan isimlerden biri olan ve mezuniyet sonrasına dair konuşan İnşaat Mühendisleri Odası Hatay Şube Başkanı Selim Harbiyeli ise şunları söyledi:
“Öğrencilerimizin sorularından, mezun olduktan sonra iş bulma ile ilgili korkuları olduğunu görüyorum. Açık yüreklilikle ifade ediyorum ki, siz öyle kıymetli bir hoca ekibinin elinde yetişiyor, öyle geniş vizyona sahip bir Üniversitenin içerisindesiniz ki, düzenli çalışır ve gayret ederseniz ‘aranan eleman’ olmanız kaçınılmazdır. Bizler, İskenderun Teknik Üniversitesi kurulduktan sonra her konuda Üniversiteyi yanımızda hissediyor ve sektörel gelişmeyi onların desteğiyle yakalıyoruz. Hocalarınızın ve Okulunuzun kıymetini bilin. Unutmayınız ki, Bizler, İMO olarak hem iş imkânları hem de staj ve deneyim konusunda her zaman yanınızdayız.”
-Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ