Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

İSTE’den çağrı var: Bölüm Açıldı!

İSTE’den çağrı var: Bölüm Açıldı!
  • 28.05.2020
  • 387 kez okundu

Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli’nin, “Yalnızca anlatan değil, uygulayan ve uygulatan bir Meslek Yüksekokulu” olarak nitelediği İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu, açılışını yapacağı bölüm için öğrencilere çağrı yaptı.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) bünyesindeki İskenderun Meslek Yüksekokulu’nun “İnsansız Hava Aracı Teknolojisi ve Operasyonları Bölümü açıldı.
İSTE’den bu konuda yapılan kısa açıklamada, açılan bölümün bu sene ilk öğrencilerini alacağı ifade edilerek, “2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında, siz değerli öğrencilerimizi; İnovasyonu ve girişimciliği önceleyerek, teknolojiye odaklanan, bilgiyi üretime dönüştüren Meslek Yüksekokulumuza bekliyoruz” denildi.
-MİLLİ DESTEK-
Daha önceki bir açıklamasında, İSTE’nin, “Teknoversite vizyonuna” uygun çalışmalarıyla farkındalık oluşturarak ilklere imza atmaya devam ettiğini aktaran Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli, açılan bölümle ilgili olarak şu mesajı vermişti:
“Yerli ve milli İHA ve SİHA teknolojileri ve operasyonlarına yönelik olarak, üniversitelerde de, eğitim öğretim ve araştırma-geliştirme çalışmaları yapılması ve nitelikli uzmanlar ve teknik elemanlar yetiştirilmesi ihtiyacı ortaya çıkmıştır. İSTE’de açılan bu bölümde, ülkemiz açısından stratejik olan İHA ve SİHA teknoloji ve operasyonlarının geliştirilmesine katkı koyabilecek ve bu teknolojiyi kullanabilecek nitelikte ve donanımda teknik elemanlar ve uzmanlar yetişecek.”  Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ