Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

İSTE’den Kovid Üretimi: Temassız Kapı Açma Kiti

İSTE’den Kovid Üretimi: Temassız Kapı Açma Kiti
  • 04.06.2020
  • 181 kez okundu

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu, “yeni normal” dönemi ihtiyaçlarına yönelik önemli bir üretime imza attı.

İskenderun Teknik Üniversitesi Dörtyol Meslek Yüksekokulu, yeni tip koronavirüs önlemlerine destek vermek için “Covid-19 temassız kapı açma aparatı üretti.
Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan, İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, “İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dörtyol Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Bahattin Gözübenli, Covid-19 için üretmiş oldukları temassız kapı açma kitlerini, Dörtyol Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Göğüs Hastalıkları Uzmanı Müjde Ocak aracılığıyla, Dörtyol Devlet Hastanesi Doktor ve çalışanlarının kullanımına sunmak üzere teslim etti. Bu vesileyle, pandemi sürecinde vefakarca çalışan sağlık çalışanlarına Yüksekokulumuz olarak sonsuz teşekkürlerimizi ilettik” dedi.
Geliştirdikleri aparat ile ilgili bilgi veren Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğr. Gör. Bahattin Gözübenli ise, “Ürün, insanların yoğun olarak temasta bulunduğu kapı ve pencere kollarına el ile dokunmadan açabilme özelliğine sahip olmasıyla, insanlar arasında sosyal izolasyonu sağlamaktadır. Aynı zamanda, kullananların anahtarlık olarak cepte taşınabilecek boyutta ve hafiflikte olmasıyla, üretim maliyeti de düşüktür. Halkımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde kullanılmak üzere, dağıtımını yapacağız” şeklinde konuştu. Tamer Yazar

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ