Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

İSTE’li 2 Akademisyene

İSTE’li 2 Akademisyene
  • 13.05.2019
  • 295 kez okundu

İSTE’li 2 Akademisyene

İSTE’li Öğretim Üyelerinin ödülleri, İstanbul Türkiye İhracatçılar Birliği binası dış ticaret kompleksinde düzenlenen Gala Yemeği’nde takdim edildi.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) tarafından düzenlenen ve Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi ile TÜBİTAK tarafından desteklenen “Kimya Ar-Ge Proje Pazarı”nda, İSTE’li Akademisyenler Prof. Dr. Tolga Depci ve Dr. Öğretim Üyesi Ersin Bahçeci’nin projeleri ödül aldı.
Ödüller, 2011 yılından itibaren, Ar-Ge ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasına katkıda bulunmak ve üniversite-sanayi-kamu-girişimci işbirliği ile yüksek katma değerli üretimi ve dolayısıyla ihracatı artırmak amacıyla veriliyor.
-İLK DEFA-
Ticarileşme potansiyeli en yüksek proje olarak bu yıl ilk defa verilen “Başarı Hikâyesi” kategorisinde, İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tolga Depci, “Biyokökenli Kemik Grafitlerinin Üretilmesi” üzerine yaptığı çalışma ile ödüle layık görüldü.
Temel Kimyasallar kategorisinde ise, “Hafif ve Dayanıklı Zırh Plakaların Skandiyumla Alaşımlandırma ile Güçlendirilmiş Alüminyum Köpük Eldesi” Projeleri ile İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tolga Depci ve İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Ersin Bahçeci 2.’lik ödülünü kazandı. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ