Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

İSTE’li öğrencilerden TEMSA teknik gezisi

İSTE’li öğrencilerden TEMSA teknik gezisi
  • 13.11.2018
  • 740 kez okundu

Geziye katılan öğrenciler, derslerinde görmüş oldukları teorik bilgileri teknik gezide gözlemleyerek pekiştirme fırsatı bulduklarını ve gezinin son derece yararlı olduğunu belirttiler.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), İskenderun Meslek Yüksekokulu (İMYO) Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojileri Bölümü Otomotiv Teknolojisi Programı, TEMSA Ulaşım Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş’ye yönelik olarak teknik bir gezi düzenledi. İMYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Mustafa Çakır ve Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Bekir Alpman önderliğinde üretim tesislerinde incelemelerde bulunan öğrenciler, üretim ve montaj hatları konusundaki teorik bilgilerini pratik sistemler üzerinde görme fırsatı bularak yetkililerden bilgi aldılar.
İSTE İskenderun Meslek Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Programı’ndan mezun olan Eğitim Uzmanı Bülent Köprülü ve yine İSTE-İMYO Otomotiv Teknolojisi mezunlarından, Ar-Ge Proje Kontrol Birimi’nden Ufuk Tan ve Trim hattında görev yapan Veys Harun Temizkan, öğrencilerle yakından ilgilendiler. Eğitim Uzmanı Bülent Köprülü’nün eğitim salonunda yapmış olduğu TEMSA ve sektör hakkındaki kısa sunum ve tanıtımdan sonra ders uygulaması niteliğinde geçen teknik gezide, Ar-Ge, üretim ve kullanım safhasına kadar geçen süreçler incelendi.
-MUTLUYUM-
Geziye katılan ve İSTE’de okumaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden öğrencilerden Sema Açıkgöz, şunları söyledi:
“İSTE’yi tercih etmemdeki en önemli etken tesadüfen izlemiş olduğum ulusal bir TV kanalındaki Sn. Rektörümüz Prof. Dr. Türkay Dereli hocamızın insan odaklı inovasyon ve teknoversite vizyonu üzerine olan etkili konuşmaları olmuştur. Teknik gezi ve etkinliklerle İSTE’de okumanın ayrıcalığını görmekteyim. Bu üniversiteyi ve bölümü kazandığım için çok mutluyum. Mesleğimi seviyorum. İleride otomotiv mühendisliği lisans programına geçiş yaparak sektörde kurumsal bir firmada çalışmayı da arzuluyorum.”
Geziye katılan öğrenciler, teknik gezinin, düzenlenmesinde kendilerine destek olan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli yanı sıra Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Selçuk Mıstıkoğlu ve yardımcılarına, Öğretim Görevlileri ve geziye rehberlik eden TEMSA A.Ş. yetkililerine yakın ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ettiler.
-Yusuf Cemil Karaçay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ