Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

İSTE’nin Başarısı Uluslararası

İSTE’nin Başarısı Uluslararası
  • 01.01.2020
  • 195 kez okundu

İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Biyomedikal Mühendisliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mehmet Lütfi Yola, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2019 Yılı GEBİP Ödülü’nü, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Başarılı bilim insanlarını ve bilimsel çalışmalarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2019 yılı Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (GEBİP) kapsamında; Uzman Hakemler ve Akademi Konseyi tarafından yürütülen titiz çalışmalar sonucunda 20 farklı üniversiteden toplam 28 üstün başarılı genç bilim insanı, TÜBA-GEBİP Ödülü’ne layık görüldü.
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Lütfi Yola da, 2019 yılı TÜBA-GEBİP Ödülü’ne layık görülen bu 28 üstün başarılı bilim insanından birisi oldu.
2019 TÜBA Uluslararası Akademi ve GEBİP ödülleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen törende sahiplerine verildi. Doç. Dr. Yola’ya, ödülünü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi.
TÜBA-GEBİP Ödülleri; Mühendislik ve Doğa Bilimleri, Sağlık Bilimleri ile Sosyal Bilimler alanlarında çalışan üstün başarılı genç bilim insanlarının Türkiye kaynaklı yüksek nitelikli araştırmalarını ve çalışmalarını ödüllendirmek ve teşvik amacıyla 2001 yılından bu yana veriliyor.
-20 BİN TL DESTEK-
TÜBA-GEBİP kapsamında, Doç. Dr. Mehmet Lütfi Yola’ya üç yıl boyunca her yıl 20.000 TL destek verilecek. Ayrıca tez aşamasındaki doktora öğrencileri için DE yine her yıl 6.000 TL ek destek sağlanacak. Bunun yanı sıra, uluslararası nitelikteki bilimsel çalışmaları kapsamında düzenleyecekleri ulusal ve uluslararası toplantılar için ise 4.500 TL’ye kadar destek sağlanacak.
-MUTLUYUM-
Törende mutluluğu gözünden okunan Doç. Dr. Mehmet Lütfi Yola, çok mutlu olduğunu belirterek, “Bu ödülü almamda emeği geçen ve desteklerini hiçbir zaman eksik etmeyen başta ailem ve İSTE Rektörümüz Prof. Dr. Türkay Dereli ile birlikte tüm çalışma ve ekip arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ