Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

İSTE’nin Misafirleri

İSTE’nin Misafirleri
  • 30.04.2019
  • 793 kez okundu

Hatay’ın Fahri Elçisi

“Kız Öğrencilerde Bilim ve Teknoloji Farkındalığı” Semineri için Hatay’a gelen ODTÜ Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Bilge Demirköz, Seminer çalışmasını bir tarih ve kültür ziyaretine dönüştürdü, Titus Tüneli ve Musa Ağacı paylaşımlarıyla da binlerce twitter takipçisine ‘Hatay Daveti’ yaptı.

Eğitim alanında attığı adımlar yanı sıra Üniversite-Sanayi işbirliğinde sergilediği örnek açılımlarla dikkat çeken İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), 4. Teknoversite Günleri hazırlıklarını sürdürüyor. Bu hazırlıklar öncesinde “Kız Öğrencilerde Bilim ve Teknoloji Farkındalığı” Semineri’ne ev sahipliği yapan İSTE’nin Öğretim Üyesi misafiri ise ODTÜ Fizik Bölümü’nden Prof. Dr. M. Bilge Demirköz oldu. Hatay ziyaretini, aynı zamanda bir tarih ve kültür ziyaretine çeviren Demirköz, Antakya’dan Samandağ’a uzanan hatta, Titus Tüneli ve Musa Ağacı ziyaretlerini twitter üzerinden kalabalık takipçi kitlesiyle de paylaşmayı ihmal etmedi. Paylaşımlarına, “Titus Tüneli’nden çıkmış olmanın mutluluğu ve Musa Ağacı ziyareti… Samandağ-Antakya yolundan herkese selamlar” mesajını ekleyen ODTÜ Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Bilge Demirköz’ün ‘Hatay Daveti’, üniversitelerin ‘kent tanıtımlarında’ oynadığı rolün önemini de bir kez daha ortaya koydu.
-HAZIRLIKLAR!-
Seminerler ve Konferanslar noktasında oldukça yoğun bir trafik sergileyen İSTE’de, “4. Teknoversite Günleri” için hazırlıklar ise tamamlandı. 23 Nisan tarihinde 4. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlayan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), artık geleneksel hale gelen Teknoversite Günleri’nin dördüncüsünü gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyor. İSTE, tüm bilim ve teknoloji dostlarını, 2-4 Mayıs tarihleri arasında (3 gün) Merkez Kampüs’te gerçekleşecek ‘4. Teknoversite Günleri’ne’ bekliyor.
-TESCİLİ İSTE’DE-
Teknolojiyle üniversiteyi bütünleyen ve içselleştiren TEKNOVERSİTE vizyonu ile yola çıkan İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), TEKNOFEST tadındaki “Teknoversite Günleri” etkinliğinin dördüncüsünü gerçekleştirecek olmanın heyecanını yaşıyor. Tescili İSTE’ye ait olan ‘TEKNOVERSİTE GÜNLERİ’ dördüncü yılında; 2 Mayıs 2019 (Perşembe) – 4 Mayıs 2019 (Cumartesi) tarihleri arasında İSTE Merkez Kampüs’te gerçekleştirilecek. Özellikle bilim ve teknoloji dostlarının heyecanla beklediği 4. Teknoversite Günleri’nin açılış töreni; 2 Mayıs 2019 Perşembe günü Saat 10.00’da İSTE Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Konferans Salonu’nda (Kırmızı Salon) yapılacak.
-REKTÖR DAVETİ-
Konu hakkında kısa bir açıklama yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, herkesi bu önemli etkinliğe davet ederken, şunları söyledi:
“Üniversitemizin ortaya koymuş olduğu Teknoversite vizyonu, yükseköğretimde yeni bir yaklaşım olarak dikkat çekiyor. Bu yaklaşım, Üniversite – İş Dünyası entegrasyonunu da içeriyor. Bu işbirliği ile İskenderun’u bilim ve teknolojide bir Anadolu markası yapmak için çalışıyoruz. Teknoversite Günleri, bir anlamda eğitim-öğretim-araştırma yılı boyunca Üniversitemizde yapılan tüm faaliyetlerin özetlendiği, gösterildiği, teşhir edildiği ve bu ekosistemde yer alan herkesin buluştuğu önemli bir platformdur. Kapsamı ve içeriği ile, bu çerçevede Türkiye’de gerçekleştirilen ilklerden biridir. Bu bağlamda; özellikle bilim ve teknoloji ile yakından ilgilenen girişimcilerimiz başta olmak üzere, herkesi bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz Teknoversite Günleri’ne katılmaya davet ediyorum.”
-FIRSATLAR!-
Bilim ve iş insanlarını, girişimcileri, teknoloji/inovasyon/Ar-Ge uzmanlarını, otoriteleri, öğrencileri ve ilgilileri bir araya getirecek “4. Teknoversite Günleri” zengin içeriğiyle katılımcılar için de büyük fırsatlar sunacak. İSTE’li öğrencilerin bir yıllık emeklerini ve hünerlerini de sergileyeceği Teknoversite Günleri’nde; alanında uzman birbirinden değerli konuklar; inovasyon, teknoloji ve girişimcilik gündemine dair pek çok önemli konuda konferans, seminer ve eğitimler vererek katılımcıları bilgilendirecek. Teknoloji dünyasındaki güncel gelişmelerin aktarılacağı konferans, seminer ve panellerin yanı sıra; öğrenci topluluklarının kariyer günleri, eğitim programları, yarışmalar, proje sergileri, sportif ve kültürel faaliyetleri, sergiler, film gösterimleri, bisiklet gösterileri, uçuş simülasyonu ile sanal uçuş deneyimi, 3D yazıcı ile maket yapımı gösterisi, robot gösterileri ve yarışmaları, konserler ve benzeri gibi birçok faaliyet ve etkinlik, 4. Teknoversite Günleri’nde ziyaretçileri ve katılımcıları bekliyor olacak.
-HEDİYELER DE!-
Düzenlenecek çekilişlerle sürpriz hediyelerin de dağıtılacağı 4. Teknoversite Günleri’nin güncel ve detaylı programına; http://www.iste.edu.tr/4-teknoversite-gunleri adresinden ulaşılabiliyor.
-İLK GÜN-
4. Teknoversite Günleri ilk günü olan 2 Mayıs Perşembe  programı şöyle:
Konferans: Değişim İçerisinde Üniversitelerin Geleceği, (Prof. Dr. İhsan SABUNCUOĞLU – AGÜ Rektörü)…
Konferans: Türkiye’nin Dijital Dönüşümünde TEKNOFEST’in Önemi (Mehmet Fatih KACIR – Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı)…
Konferans: Geleceğin İşleri, Güçleri, Suçları ve Aşkları (Sertaç DOĞANAY – Teknoloji İletişimcisi)…
Konferans: TEKNOYURT: Bir Öğrenci Yurdunda Teknoloji Nasıl Geliştirilir? (İbrahim Halil BAŞAR – BirArk A.Ş. Genel Müdürü)… Konferans: Savunma Sanayii’nde İHA – SİHA Teknolojisi (Dr. Öğr. Üyesi Halil İbrahim YAVUZ – Milli Savunma Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi)… Gösteri: SİHA ile EYP (El Yapımı Patlayıcı) Tespiti ve İmhası… Gösteri: İHA ile Kapalı Alanlarda EYP Tespiti… Konferans: TEKNOTIP: Ortopedi’nin Geleceğinde İnovasyonun Önemi (Doç. Dr. Gazi HURİ- Hacettepe Üniversi-tesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü Öğretim Üyesi)… Eğitim: Liderlik ve Takım Yönetimi (Berna SAYAR- İSTE Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencisi)… Eğitim: Uygulamalı Zihin Haritalama (Meryem ZEMZEM – İSTE Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğrencisi). -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ