Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

İstihdam Teşviki Toplantısı

İstihdam Teşviki Toplantısı
  • 16.03.2018
  • 2.151 kez okundu

Antakya’da, üst düzey yöneticilerin de katılımıyla, Sosyal Güvenlik Kurumu’nda istihdamı teşvik amaçlı projeler üzerinde duruldu.

Hatay Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda, 14 Mart Çarşamba günü, Strateji Geliştirme Başkanlığı ile Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi tarafından ortaklaşa olarak, “Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin ve Ev Sahibi Toplulukların Kayıtlı İstihdamının İşverenlere Verilecek Teşvik Yoluyla Arttırılması” konulu proje üzerine bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
Strateji Geliştirme Başkanı Dr. Mühiddin Şahin, İLO Türkiye Ofisi Direktörü Numan Özcan, İç Kontrol Daire Başkanı Serdar Türkeri, Hatay İl Müdürü Hamit Bal, Hatay Çalışma ve İş Kur İl Müdürü Ziya Yüksel, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı, İl Göç İdaresi, Organize Sanayi Bölgesi, Ticaret ve Sanayi Odaları, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları temsilcileri ile Sosyal Güvenlik Uzmanları katılımıyla gerçekleşen toplantıda, projenin esasları ve etkin biçimde nasıl uygulanacağı ile ilgili karşılıklı istişarelerde bulunuldu. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ