Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

İstihdama katkı…

İstihdama katkı…
  • 13.03.2019
  • 697 kez okundu

Teşvikler masaya yatırıldı, iş dünyasına “Yararlanın” çağrısı yapıldı!

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde, kentteki bazı resmi-özel kuruluş temsilcilerinin katılımıyla, kısa süre önce uygulamaya giren İstihdama Katkı Projesi ile ilgili dün kapsamlı açıklamalarda bulunuldu ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, proje ile ilgili şu bilgi verildi:.
“İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında, iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor ve bunların pek çoğu, tarihi destekler şeklinde. Ben size bunlardan özellikle çok önemli gördüğüm ikisinden bahsedeceğim. Birincisi; Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır. 2.021 TL ücret ve 1.113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3.134 TL’yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak. Devamındaki 9 ay boyunca da, devletimiz, sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık 1.113 TL’yi devletimiz karşılayacak. Biz, işverenler olarak, sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. İş alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre 15 aya kadar uzamış olacak.Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık 1.113 TL olan prim ve vergi teşviki 2.712 TL olarak verilecek.”
ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ev sahipliğindeki toplantıya şu isimler katıldı:
İŞKUR İl Müdürü Ziya Yüksel, Ticaret İl Müdürü Halit İmrek, Sanayi İl Müdürü Kemal Topçu, SGK İl Müdürü Hamit Bal, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı, HASİAD Başkanı Gökhan Alkan, HAGİAD Başkanı Yusuf Kavak, KAGİD Başkanı Tuban Güçlü, HESOB Başkan Vekili Aziz Yılmaz, TOBB Genç Girişimciler Başkanı Ali Dablan. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ