Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

İTSO üyelerine DOĞAKA desteği

İTSO üyelerine DOĞAKA desteği
  • 22.08.2017
  • 1.016 kez okundu

Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) arasında lojistik, tedarik zinciri ve stok yönetimi eğitimi teknik destek kapsamında protokol imzalandı.

İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve DOĞAKA Genel sekreteri Onur Yıldız tarafından imzalanan protokol çerçevesinde lojistik, tedarik zinciri, stok yönetimi gibi başlıklarda eğitimler verilecek. Konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız, şöyle konuştu:
“İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nın 5 binden fazla mükellefi bulunmaktadır ve birçok işletme sahibi ürünlerini uluslararası pazara sunmak ve bu konuda mükelleflerine gereken desteği sağlamak istemektedirler. Lojistik stok kontrolü, tedarik zinciri ve satın alma tedarik konuları üzerine mükelleflerin ihtiyacı olan eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesi için teknik destek başvurusu yapılmıştır. Eğitim, iki bölümden oluşup; 20 saat lojistik, tedarik zinciri ve stok kontrolü ile 20 saat satın alma tedarik olarak toplamda 5 gün boyunca 40 saat olacaktır. KOBİ vasıflarını taşıyan büyüme, gelişme ve lojistik, üretim yapabilme potansiyeli olan üyeler içinden 20 işletme eğitimden faydalanabilecektir. Katılımcılar, bu işletmelerin Dış Ticaret Müdürleri veya Dış Ticaret personeli arasından seçilecektir. Ayrıca dış ticaret alanında üyeleri doğru yönlendirmek ve üyelerine daha kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla, Odamızın Genel Sekreterlik, Dış Ticaret, İç Ticaret, Bilgi İşlem ve AR-GE birimlerinde çalışan 5 adet İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası personeli de eğitime katılacaktır. Toplam katılımcı olarak 25 kişilik bir sınıf belirlenmiştir.”
Yapılan konuşmaların ardından, İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz ve DOĞAKA Genel Sekreteri protokole imza attılar. Protokol imza töreninde, İTSO Genel Sekreteri Figen Gül Dönmez de yer aldı. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ