Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

“İyi Dersler Şoför Amca” Projesi Afiş Yarışması

“İyi Dersler Şoför Amca” Projesi Afiş Yarışması
  • 17.05.2018
  • 1.389 kez okundu

Türkiye 3.sü Hatay’dan

Antakya’dan Beyzanur Yormaz’ın eseri Türkiye 3.sü seçildi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin işbirliğiyle “Trafikte Sorumluluk Hareketi” kapsamında gerçekleştirilen “İyi Dersler Şoför Amca” Projesi’nde yapılan Afiş ve Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı. Afiş Yarışmasının üçüncüsü ilimiz Hatay’dan çıktı.
2017-2018 eğitim öğretim yılında; Hatay, Çanakkale, Denizli, Erzurum, Giresun, Kahramanmaraş, Sakarya, Şanlıurfa, Tokat ve Yozgat illerinde uygulanan proje kapsamında toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4.sınıf öğrencilerine yönelik “İyi Dersler Şoför Amca” Afiş Yarışması düzenlendi. 482 eserin yer aldığı yarışmada dereceye giren afişler uzman jüri tarafından seçildi. Yapılan değerlendirmeler sonucunda Tokat ili Üzümören İlkokulu’ndan Mehtap Günay birinci; Tokat ili, Üzümören İlkokulu’ndan Ayşe Çeçen ikinci, Hatay ili TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu’ndan Beyzanur Yormaz üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrenciler, bisiklet ve güvenli sürüş için kask ve dizlik kazanırken, öğretmenlere de hediye çeki verildi. Kazanan okullara ise çok işlevli yazıcı ve kupa ödülleri kazandılar.
Fotoğraf Yarışması Sonuçları
2017-2018 eğitim öğretim döneminde projede yer alan illerde taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerinin katılımıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasının da kazananları belirlendi. Şoförlerin yol güzergahları üzerindeki doğa, insan, manzaralarını, ülkemize ait doğal, coğrafi, kültürel ve turistik zenginliklerini tüm Türkiye geneline tanıtmak hedefiyle gerçekleştirilen yarışmanın kazananları, ünlü fotoğrafçı Mustafa Seven’in de yer aldığı jüri tarafından belirlendi.
200 servis şoförü başvuruları arasından; Giresun ilinden Mehmet Kargün isimli servis şoförü birinci, Şanlıurfa ilinden Abdülgani Kılıç isimli servis şoförü ikinci, ilimiz Hatay ilinden Adnan Su isimli servis şoförü üçüncü oldu. Erzurum ilinden Sinan Altun ise mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Dereceye giren şoförler, yarışma şartnamesinde belirtilen özelliklerde akıllı telefon ve araç muayenesine uygun trafik seti ödülleri kazandılar.
Projenin bu yılki saha uygulaması formatör eğitim semineri ile başlarken, eğitici eğitimi alan İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü mensupları da kendi ilçelerinde görev yapan tüm taşımalı eğitim servis şoförlerine iki saatlik trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında eğitim vererek yaklaşık 10 bin şoföre ulaştı. Dördüncü yılını tamamlayan İyi Dersler Şoför Amca projesi böylelikle Türkiye genelinde 38 bin servis şoförüne erişim sağladı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ