Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

“İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz”

“İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz”
  • 17.01.2018
  • 664 kez okundu

Sağlık Müdürü Dr. Yılmaz, görme engelli personelle bir araya geldi.

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, “Görme Engelliler Beyaz Baston Haftası” dolayısıyla kurum bünyesindeki görme engelli personeli makamında ağırladı, onlarla sohbet etti. Görme engellilerin sorunlarını dinleyen İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, “İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz” mesajı verdi.
Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Sebahattin Yılmaz, haftanın önemiyle ilgili de şu açıklamada bulundu:
“Beyaz Baston, 1921 yılında Londra’da trafik kazası sonucu görme yetisini kaybeden bir fotoğraf sanatçısı, dış dünyanın kendisini fark etmesi ve dikkat çekmesi için bastonunu beyaza boyayarak dolaşmaya başlar. Bu deneyim o denli başarılı olur ki, 1931′de Fransız Körler Örgütü, görme engellilerin bastonunu beyaza boyanmasını ve beyaz baston adıyla simgeleştirilmesini kararlaştırır. Ve bu simgeyle beraber, dünyada her yıl Ocak ayının ikinci haftasında ‘Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası’ olarak kabul edilir.
Hatay İl Sağlık Müdürlüğü olarak, Beyaz Baston Körler Haftası vesilesiyle bütün insanlığa engelsiz bir yaşam diliyoruz. Engelli olmak hiç kimsenin seçimi değildir. Hepimiz birer engelli adayıyız. Tüm görme engelli vatandaşlarımıza kendine yetebilen, üretken, kendine, ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak sağlık, mutluluk ve başarı dolu bir gelecek diliyoruz. Sadece bu hafta değil her zaman yanlarında olup, eğitim, iyileştirme, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunların çözümüyle ilgilenerek önlerindeki engelleri kaldırmayı hedeflediğimizi böylece refah seviyesini yükseltmek için çalıştığımızı belirtmek isteriz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ