Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

İYİ Parti İl Başkanından “Çiftçi Günü” Mesajı

İYİ Parti İl Başkanından “Çiftçi Günü” Mesajı
  • 15.05.2020
  • 770 kez okundu

Hatay’ın bir önceki dönem milletvekili, halen İYİ Parti İl Başkanı olan Şefik Çirkin, asli mesleği olan çiftçilikle yaşamını idame ettirirken, 14 Mayıs Dünya Çiftçi Günü dolayısıyla da bir mesaj yayınladı. Hatay siyasetinin sevilen yüzlerinden A.Şefik Çirkin’in “Çiftçi Mesajı” şöyle:
“14 Mayıs Çiftçiler günümüz kutlu olsun. Aslında gülümseyecek bir halimiz de yok. Ancak bunca derdin içerisinde dahi gülümsemeyi, ayakta kalmayı başarmalıyız. Umarız her şer gibi, Korona da vesile olur ve hükümetin de siyasetin de aklını başına getirir. Çiftçinin kıymeti anlaşılır ve çiftçinin derdine çare olacak tedbirler getirilir. Elektrik, adeta boğazımıza sarılmış bir mengene gibi. Rahmetli Özal döneminde bir umut olarak gelen elektrik, şimdi kabusumuz oldu. Girdiler yüksek. 10 gün sonra buğday biçeceğiz, milyon tonla buğday giriyor ülkeye!
Mısır biçeceğimiz zaman da mısır, pamuk toplayacağımız zamanda pamuk giriyor. Tabi ne oluyor? Ürünümüzün fiyatı düşüyor. Hans kazanıyor, Mehmet aç kalıyor! Biz, dilenci değiliz. Sadaka istemiyoruz sizden. Tek arzumuz, ürünümüzü hakkıyla satabilmek. ‘Vergimizi affedin, borcumuzu silin’ demiyoruz size. Tek arzumuz, namusumuzla geçinebilmek, çocuğumuzu okutabilmek, alacaklımızı görünce yolumuzu değiştirmemek. Yani onurumuzla yaşamak. Bu onursuzluk öldürüyor bizi. Herkese kucak dolusu sevgiler. Ailelerinize saygılar, hürmetler.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ