Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

İyiler Kaybetmez !…Kaybedilir

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 11.07.2020
  • 1.430 kez okundu

SU ile ÇAMUR bir olur mu? Suyun berraklığı ve güneşteki kristal yansıması ile insanı kendine hayran bırakırken, çamur ise etrafını kirlettiğinden, adeta kaçılır.

Değerli Okurlar, HAYAT bize verilmiş bir armağandır. Hem de acımasız bir armağan, çünkü ” bir gün” elimizden geri alınacak!…Yazılarımda “toplumsal” olayları kaleme almayı, her zaman için daha çok benimsedim. İNSAN yalnız yaşayabilen bir varlık değildir. Gruplar halinde yaşamayı tercih eder ve kitleler ile geniş coğrafyalara yayılır.

Su ve çamur hayatımızla iç içedir. Günümüzde SU gibi berrak ve aziz olmak, ruhumuzu kötü etkilerden korumakla mümkündür. Ancak “kendimizi” bundan ne kadar koruyabiliyoruz diye şöyle bir geçmişe döndüğümüzde, çocukluğumuz haricinde pek bir “netlik” görememekteyiz.

İnsan, bu dünyayaya tertemiz bir kağıt misali doğar. Karalamalar ise ailesi, çevresi ve toplumu ile kaynaştıkça artar ve çoğalır.

– Yalan söylemek
– İnsanları kullanmak
-Menfaat gözetmek
-Dolandırmak
-Irza geçmek
-Ve istismarlarla ÇAMURLAŞIRIZ…

Doğuştan hediye edilen su berraklığımız ,kirlenir ve kirlendikçe “arınma” ihtiyacı hissederiz. Çünkü ruhumuzun ÖZÜ tertemizdir. Ancak Yaradanımızla aramızdaki yegâne köprü, “dualar” niyetimiz doğrultusunda bizi pâklar yada daha büyük hengâmelere sürükler. Böylece KIYAMETİMİZİ yeryüzünde yaşarken “kendimize” olan hıncımızı, etrafımızdan çıkarırız.

Sevgisizlik acıdır, kıskançlık ve nefret ise daha da acıdır. Oysa “iyilik” bulaşıcı ve herkesi kucaklayıcıdır. Kibirli, korkak ve menfaat düşkünü insan görünümlü varlıklardan uzak duralım.

Asıl şifâmız SAMİMİ, KİŞİLİKLİ ve CESUR insanlardır. Cesaret; güven ve HAK emanetinden doğar. Unutmayalım, İYİLER kaybetmezler, sadece KAYBEDİLİRLER…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ