Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,84 / Satış: 7,87
€ EURO → Alış: 9,50 / Satış: 9,54

İzin Vermeyeceğiz!

İzin Vermeyeceğiz!
  • 04.08.2020
  • 2.770 kez okundu

Hataylı Hukukçu / Akademisyen Neval Oğan Balkız: “Gülistan Doku’ya, Nadira Kadirova’ya, Rabia Naz’a ne oldu” diye sormaya devam edeceğiz.”

Türkiye’yi ayağa kaldıran Pınar Gültekin cinayeti, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığın önlenmesini hedefleyen İstanbul Sözleşmesi’nin tartışıldığı bir dönemde gerçekleşti. Tüm bu tartışmaların olduğu bir dönemde, Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un, “Nasıl usulünü yerine getirerek bu sözleşme imzalanmışsa, aynı şekilde usulü yerine getirilerek bu sözleşmeden çıkılır” demesiyle de tartışma daha da alevlendi.
Bugün gelinen noktaya işaret eden ve yaşanan şiddet sarmalı adına konuşan isim, Hataylı Hukukçu / Akademisyen Neval Oğan Balkız oldu. Balkız, “Hukuk öncesi doğal şiddet ortamına dönülmesine izin vermeyeceğiz” derken, şunları söyledi:
“Cinsiyetçi tahakkümü kutsayan, her tür bağımlılık biçimini reddedeceğiz. Kadınların, kişi hak özneleri olarak, yaşamın her alanında varlıklarını, dokunulmazlıklarını güvence altına alan İstanbul Sözleşmesini savunacağız, koruyacağız. “Gülistan Doku’ya, Nadira Kadirova’ya, Rabia Naz’a ne oldu’ diye sormaya devam edeceğiz.” – Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ