Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,07 / Satış: 8,10
€ EURO → Alış: 9,65 / Satış: 9,69

İzmir Caddesine bir el uzanamaz mı?

İzmir Caddesine bir el uzanamaz mı?
  • 26.02.2021
  • 498 kez okundu

İşgal ve çukurlarla dolu…

Antakya’nın doğu yakasında, Kurtuluş Caddesi gibi kentin en hareketli trafiğinin yaşandığı ana arterde sıklıkla yaşanan altyapı çalışmaları nedeniyle, motorlu taşıtların başka güzergahlara kayma zorunluluğu karşısında, Habib-i Neccar Dağı eteğindeki İzmir Caddesi’nin büyük çoğunlukla tercih edildiği de ortadayken, bu yolun yaşadığı sahipsizlik düşündürüyor.
İster Büyükşehir, ister Antakya Belediyesi olsun, İzmir Caddesi’ne yıllardır kimse el atmıyor. Birkaç gün önceki yarım yamalak ‘yama onarımı’ ise işin ciddiyetiyle de, sorumluluğuyla da bağdaşmıyor. İzmir Caddesi, kentte, Kurtuluş Caddesi’nin alternatifi olarak trafikte büyük bir yükü omuzlarken, bu caddenin bile bile yıllardır işgal altında bırakılması, yollarının çukurlardan geçilmemesine göz yumulması, kabul edilemez.
İzmir Caddesi’nin özellikle alt kesiminde, yolun her iki yakası; taşlar, torbalar, tahtalar, odunlar, kum gibi malzemelerle işgal edilmiş durumda. Bunlar yetmiyor, daracık yolun her iki kenarına yapılan parklamalar da işin cabası. Kent trafiğinin kısmi rahatlaması adına, Antakya Kurutuluş Caddesi’nin seçeneği olan İzmir Caddesi acilen ıslah edilmeli, yol genişletilmeli ve motorlu taşıt trafiği tarafından tercih edilebilir bir güzelliğe sokulmalı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ