Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,39 / Satış: 7,42
€ EURO → Alış: 9,00 / Satış: 9,03

İzmir’de CHP’li Büyükşehir Belediyeleri Buluşması:

İzmir’de CHP’li Büyükşehir Belediyeleri Buluşması:
  • 27.11.2019
  • 728 kez okundu

Kardeş, Çağdaş Kentliler Çalıştayı…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, CHP Genel Merkezi’nin, geçtiğimiz hafta sonunda iki gün süreyle İzmir’de “Kardeş Kentler, Çağdaş Kentliler” sloganıyla düzenlediği “Yerel Yönetimler Reformu ve Yerel Demokrasi Buluşması” toplantısına katıldı. Başkan Savaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in ev sahipliğinde düzenlenen belediye başkanları toplantısında, özel bir TV kanalına da açıklamalarda bulundu.
Programda, CHP’li belediyelerin birbirleriyle iletişiminin önemine dikkat çeken Başkan Savaş, “Eğer başarmak istiyorsak, takım oyununu iyi oynamamız lazım. Birbirimizden haberdar olmamız lazım. İktidara iki şekilde hazırlanmamız lazım. Birisi, genel merkezimizin ve genel merkezimize bağlı teşkilatların çalışmasıyla. İkincisi ise halkla iç içe olan ve halkın problemlerini çözen belediyelerin çalışmalarıyla.
Hatay’da, gelirimizi, harcanması gereken yerlere harcıyoruz. Türkiye’nin gelmiş olduğu durum ortada. Bunun bir sonucu olarak, belediyelerin geliri azaldı. Son yıllarda Hatay olarak çok acı çektik. Biz, Hatay’ın moral ve motivasyonunu yükseltmek için elimizden geleni yapıyoruz. 2021 yılında gerçekleştireceğimiz EXPO’ya hazırlanıyoruz. UNESCO Gastronomi Şehri seçildik. Öğrenen Şehirler Ağı’na seçildik. Sürpriz bir projemiz var. Bunu yaparsak, Hatay, geleceğe umutla bakacak bir şehir olacak” dedi.
İlimiz Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu ve Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel’in de katıldığı TV programında, ilimizdeki Suriyeliler ve komşudaki yangınla ilgili olarak da konuşan Başkan Savaş, “Türkiye’nin en sorunsuz şehirlerden biri, Hatay. Bunu nasıl başarıyorsunuz?” sorusunu şöyle yanıtladı:
“Bizim bir tarih, kültür ve medeniyet birikimimiz var. Hatay, yüzyıllardır kavganın odağı olmamıştır. Birçok etnik ve dini unsur bir arada, kardeşçe yaşamayı başarmıştır. Gökkuşağı gibi rengarenk, barış, huzur ve kardeşlik üreten bir şehir olmuştur, Hatay. Biz, atalarımızdan aldığımız bu mirası geleceğe taşıyoruz. Hatay’ın bu farklılıkları, bazı çevrelerce zayıflık olarak göstermeye çalışabilir. Ancak Hatay’ın en büyük zenginliği farklılıklarıdır. Hatay’ın tüm zenginliklerinin yüzü Ankara’ya dönüktür. Tüm renklerimiz, Türk Bayrağı’nın altında huzur bulurlar.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ