Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,51 / Satış: 6,54
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,24

İzmir’deki barış türkülerine

İzmir’deki barış türkülerine
  • 17.04.2018
  • 1.020 kez okundu

Hilmi Yarayıcı da katılacak

“Savaşa inat İzmir’de Anadolu dillerinde Barışın ve kardeşliğin türkülerini söyleyeceğiz” diyen CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı, kendisinin de sahne alacağı ‘Anadolu Dillerinde Barış Türküleri’ konserine herkesi davet etti.

Hilmi Yarayıcı, İlkay Akkaya ve Zehra Akalın, CHP İzmir-Konak Gençlik Kolları tarafından 18 Nisan Çarşamba günü Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan ‘Anadolu Dillerinde Barış Türküleri’ konserinde sahne almaya hazırlanıyor.
Gerçekleşecek olan etkinlik için kısa bir mesaj yayınlayan CHP İzmir-Konak Gençlik Kolları, “Anadolu Dillerinde Barış Türküleri söyleyeceğiz. Batıdan doğuya, kuzeyden güneye; Çerkeziyle, Romanıyla, Lazıyla, Kürdüyle, horonuyla, kolbastısıyla, zeybeğiyle, halayıyla ülkenin her geleneğinden barış türkülerimizi haykıracağız” derken, CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı’nın mesajı ise net oldu… “Savaşa inat, İzmir’de, Anadolu dillerinde barışın ve kardeşliğin türkülerini söyleyeceğiz.”
-ÜCRET, BİR KİTAP!-
İlkay Akkaya, Hilmi Yarayıcı ve Zehra Akalın’ın konu sanatçı olacağı gecede giriş ücreti olarak belirlenen ‘şey’ ise oldukça dikkat çekti. CHP İzmir-Konak Gençlik Kolları’nın buna dair çağrısı, “Sen de bu güzel gecede bizimle birlikte olmak istiyorsan, 1 çocuk hikâye kitabı al da gel!” oldu. -Tamer Yazar-

 

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ