Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Kabus Gibi 24 Saat

Kabus Gibi  24 Saat
  • 23.04.2018
  • 1.763 kez okundu

Hatay’ı Sel Vurdu

Son yılların en şiddetli yağışına sahne olan Antakya ve Defne’de adeta sel felaketi yaşandı. İşyerlerini ve evleri su bastı, ihate duvarları ve çatılar devrildi, dağdan yuvarlanan taşlar ile toprak ve molozun sürüklenmesiyle alt katlardaki daireler ve işyerleri büyük zarar gördü, ana ve ara yollarda büyük çukurlar oluştu, trafik kimi zaman tamamen durdu, su seviyesi ise bazı yerlerde 60-70 cm’yi buldu, araçlar sulara saplandı, çukurlara düştü.
Antakya ve Defne’de Cuma günü akşam saatlerinden başlayıp Cumartesi sabahına dek aralıksız süren yağışların yol açtığı olumsuzlukların giderilmesinde, su tahliyeleri, çamurlaşan bölgelerin temizlenmesi, yolda kalan araçlara ve vatandaşlara yardım noktasında Hatay Büyükşehir Belediyesi yanı sıra Antakya ile Defne Belediyeleri çaba içinde görünse de, çok yeteriz kaldı, vatandaşlar büyük sıkıntı yaşadı.
VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ…
Cuma akşamı başlayan şiddetli yağışlardan zarar gören vatandaşlar büylükşehir ve ilçe belediyelerinden bekledikleri desteği alamayınca da tepki gösterdi..Tepkilerin odağındaki kuruluş da HATSU oldu..Ekipler onlarca müdahelede bulunsa da bu çabalar yetersiz kaldı ve halk tepki gösterdi.
TOROSLAR A.Ş.’YE İYİ PUAN…
Bu arada Antakya ve Defne ilçeleri son yılların en şiddetli yağışlarına sahne olurken, geçmiş yılların alışılmış uygulaması olarak, enerji kesintisi ya da arızaların yaşanmaması ise şaşırttı ve sevindirdi. Çok sayıda okuyucumuz ve vatandaş sosyal medya üzerinden mesajlarında böylesine sel felaketine rağmen kentte hiçbir enerji kesintisi yaşanmamasının sevindirici olduğunu belirtti ve ENERJİSA ile Toroslar EDAŞ’a bu olumlu gelişmenin sonucu olan, ilimize yönelik son birkaç yıllık altyapı yatırımlarından ötürü teşekkür etti. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ