Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

KADEM’liler, Özel’e söyledi:

KADEM’liler, Özel’e söyledi:
  • 10.01.2020
  • 758 kez okundu

Bize, Fatma Şahin Gibi Biri Lazım…

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel’e, önceki günkü ilçe KADEM ziyaretinde, “İskenderun’a, Hatay’a, Gaziantep’in Fatma Şahin’i gibi biri lazım” mesajı verildi.

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Hatay İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. KADEM Başkanı Selma Tunç, Yönetim Kurulu üyeleri ve üyeler tarafından karşılanan Özel’e, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı, aynı zamanda bir KADEM üyesi olan Fatma Şahin örneği gösterilerek, “Fatma Şahin gibi bir Kadem’li Hatay’a da lazım” denildi. Milletvekili Abdulkadir Özel, İskenderun’un ve Hatay’ın sorunları, yapılması planlanan projeler ile ilgili de konuştu. Sohbet ortamında geçen ziyarette, Hatay’a uygulanacak en yakın projenin Amanos Tüneli Projesi olduğuna vurgu yapan Özel, Hatay’ın İskenderun bölgesinde son zamanlarda dillendirilen serbest bölge konusunda da soruları cevaplandırdı. Özel’in mesajları şöyle oldu:
“Hatay’ın serbest bölge olup olmamasından ziyade, lojistik merkez ve serbest bölge arasındaki tercihimizi doğru yapmamız lazım. Olabilir, bu alanda rezerve alanına ihtiyacımız var. Serbest bölge yapacağız, ama nereye yapacağız? Elimizin altında bir tek Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait taşınmazlar var ve bu konuda orası ile bir mutabakat sağlanırsa, mevcut rezerve alanlarının bir kısmı şayet bu amaç ile tahsis edilebilirse, inşallah o zaman hem lojistik merkez hem de serbest bölge meselesi çözülebilir. Yoksa kağıt üzerinde serbest bölgeyi tartışmamızın bir anlamı yok. İstiyoruz, hepimiz istiyoruz, ama nereye yapacağımız sorusuna cevap verebileceğimiz ve yapacağımız sahanın hem gümrük hem ulaşım hem lojistik açıdan uygun olabilmesi gerekiyor. Bu anlamda, TSK’ya ait kışla arazilerinin ne kadarının stratejik, ne kadarının da bu amaç için tahsis edilip edilemeyeceğinin iyi araştırmak gerekiyor ve biz, bunu da araştırıyoruz.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ