Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Kadın Hayatın Her Kesiminde Olmalı

Kadın Hayatın Her Kesiminde Olmalı
  • 25.10.2019
  • 1.435 kez okundu

Kadın Girişimciliği Çalıştayı, “Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Kadının Yeri ve Önemi” temasıyla başladı

Hatay Valiliği gözetiminde, Hatay Kadın Girişimciler Derneği ile Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) koordinasyonunda, ATSO ve İTSO işbirliğiyle “Sürdürülebilir Kalkınmada Kadın Girişimciliği Çalıştayı”, “Ekonomik ve Sosyal Kalkınmada Kadının Yeri ve Önemi” temasıyla dün The Shahut Otel’de başladı.
Dün gün boyu süren, bugün de devam edecek olan çalıştayın açılışında, Ak Parti İstanbul Milletvekili, KAGİD Kurucu Üyesi Belma Satır, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Serdar Cengiz, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Hikmet Çinçin, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, DOĞAKA Genel Sekreteri Onur Yıldız ve Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) Başkanı Tuban Öztürk birer konuşma yaptı, kadının toplumdaki önemine değindi ve kadının hayatın her kesiminde olmasının gerekliliği mesajını verdi.
Hepimizin ayıbı …
Başkan Savaş, çalıştayın açılışında, dünyanın endüstri 4.0’ı konuştuğunu, bizim ise hala kadın girişimciliğini gündeme getirdiğimize dikkat çekti. Kat edilecek epey mesafe olduğunu belirten Başkan Savaş, konuşmasında şunlara değindi: “Robotik cerrahiden bahsediliyor. Ama biz hala kadınların çağdaş yönetimde katkılarını yapamadığını konuşuyoruz. Kadınlarımızdan daha efektif faydalanma adına adım atmamışız. Bu hepimizin ayıbı.”
Kadın Girişimciliği Çalıştayı bugün de dört oturumla devam edecek, ayrıca kadın girişimcilik uygulamalarına yönelik saha ziyaretleri gerçekleştirilecek. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ