Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Kadın Katliamlarına, Tacize, Şiddete Karşı Somut Adım Atılmalı

Kadın Katliamlarına, Tacize, Şiddete Karşı  Somut Adım Atılmalı
  • 10.03.2020
  • 16.718 kez okundu

Kadınlar, 8 Mart etkinliğinde alanlara çıktı, sorunlarını haykırdı, taleplerini dile getirdi

Hatay Kadınlar Birlikte Güçlü platformunun, 8 Mart Dünya emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla, Antakya Atatürk Parkı’nda düzenlediği yoğun katılımlı etkinlikte kadınlar sorunlarını haykırdı, taleplerini dile getirdi.
“Krize ve şiddete karşı mücadelede ısrarcıyız” pankartını açan kadınlar ellerinde, “Yaşasın 8 Mart”, “Katledilen kadınlar isyanımızdır”, “Kız kardeşlerimizin hesabını soracağız”, “Kadınlar susmayacak özgürce yaşayacak”, “Fıtratımızda direniş var” ve “Nafakama dokunma” yazılı dövizleri taşıdı, şiddete karşı birliktelik çağrısı yaptı, kadın katliamlarına, tacize, şiddete karşı hükümetin somut adım atmasını istedi.
Etkinlikte açıklamayı, Hatay Kadınlar Birlikte Güçlü adına Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Hatay Şube Eşbaşkanı Meryem Avcı yaptı.
Açıklamasında, 8 Mart’ın tarihçesinden kısaca bahseden Avcı, “Özgürlükleri gasp edilirken direnmekten ve barışta ısrar etmekten asla vazgeçemediklerini ifade etti. Kadınların dünyanın her yerinde göçe, taciz ve tecavüze uğradığını belirten Avcı, “Hayatları ellerinden alınan, hakları yok sayılan tüm göçmen ve sığınmacı kadınların yaşadığı ayrımcılık ve güvencesizliğin son bulmasını istiyoruz. İşte bu yüzden her gün öldürülen biz kadınlar, tüm gücümüzle yaşamı savunmaya devam edeceğiz” dedi.
Açıklama serbest kürsünün ardından sloganlar eşliğinde son buldu. -Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ