Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,33 / Satış: 8,36
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kadın Kursu Samandağ’da

Kadın Kursu Samandağ’da
  • 03.06.2021
  • 277 kez okundu

Balıkçı ağı örümü…

Samandağ Belediyesi bünyesinde, İlçe Milli Eğitim desteğiyle açılan “kadınlara yönelik balıkçı ağı örme kursu” sürüyor.
Kadın Balıkçılar Ağ Donatıyor Projesi kapsamında Tekebaşı Çok Amaçlı Salon’da düzenlenen kursu; Samandağ Belediye Başkanı Av.Refik Eryılmaz, Samandağ Kaymakamı Murat Kütük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo ve İlçe Tarım Müdürü Öner Sertkol ziyaret etti. Samandağ Belediyesi, Tarım Orman Müdürlüğü, Halk Eğitim ve İŞKUR ortaklığında oluşturulan Kadın Balıkçılar Ağ Donatıyor Projesi’yle, balıkçılık yapan kadınların aynı zamanda ağ örerek ev ekonomisine katkı sağlamaları hedefleniyor.
Kurs yerini ziyaret eden Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, şunları söyledi:
“Böyle bir projenin hayata geçirilmesinin mutluluğunu yaşıyoruz. Kadınlarımıza istihdam yaratma, bu mesleği gelecek nesillere aktarma konusunda belediye olarak ne gerekiyorsa yapacağımızı söyledik ve destek verdik. Biz, sadece bununla kalmak istemiyoruz. Burada üretilen ürünlerin satışının sağlanması konusunda da sorumluluk alarak destek vermek istiyoruz.
Kadın Kooperatifi ve Kırsal Kalkınma Kooperatifi yöneticileriyle, ürünlerin dışarıya pazarlanmasıyla ilgili çalışmalarımız olacak. Bu tür projeleri farklı alanlarda da oluşturarak, kadınlarımıza ve gençlerimize kazandırmak istiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ