Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Kadınlar geleceği yazıyor…

Kadınlar geleceği yazıyor…
  • 20.03.2019
  • Kadınlar geleceği yazıyor… için yorumlar kapalı
  • 2.600 kez okundu

Proje Hatay’da da başladı

“Geleceği Yazan Kadınlar Projesi” kapsamında 24 ilde düzenlenen Yazılım Eğitimlerine, Hatay’da, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) ev sahipliği yapıyor.

Kadınların mobil yazılım geliştirme alanında eğitilerek, teknoloji sektöründe istihdam kapasitesini ve girişimciliğini artırmak yoluyla ekonomik anlamda güçlendirilmesi, ülke ekonomisine katkıları ve bu hizmetlerde etkin rol üstlenmesini hedefleyen Geleceği Yazan Kadınlar Projesi’nin Hatay ayağında çalışmalar başladı. İTSO ev sahipliğindeki Hatay sınıf içi eğitimlerinin ilk gününde, TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen ve Turizm İşletmecisi Dilara Özkaya, iş hayatından örnekler vererek, deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.
Proje; eğitim süreci, proje geliştirme ve final aşaması olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. İllerde, Oda ve Borsaların hizmet binalarında gerçekleştirilen sınıf içi eğitimler ile desteklenen programda, Turkcell Eğitmenleri yüz yüze ve online eğitim verirken, TOBB’un mentorları ise fikirlerin ticarileşebilirliği yönünde sürece destek veriyor. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ