Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kadınların el emeği…

Kadınların el emeği…
  • 30.10.2019
  • 1.719 kez okundu

Tarım Fuarı’nda

Hedefi, kadınlar arasındaki dayanışmayı arttırmak ve yapılacak üretimle de kadınlara ekonomik bağımsızlığını kazandırmak olarak belirleyen Soteria Taş Sanatı Kadın Girişimi Kooperatifi, Tarım Fuarı kapsamında üretimlerini paylaşmaya hazırlanıyor.

Elif Kültekin, Sümeyya Duran, Ayten Sakucoğlu, Suat Koç, Mediha Kavasoğlu, Badiye Galioğlu, Ayten Yeşil ve Esmehan Arslan. Onlar, Soteria Taş Sanatı Kadın Girişimi Kooperatifi adı altında üretimlerini markalaştırmak ve kadına dair üretim gücünü ortaya koymak için ‘Biz de varız’ diyenler. Hedefini, kadınlar arasındaki dayanışmayı arttırmak ve yapılacak üretimle de kadınlara ekonomik bağımsızlığını kazandırmak olarak belirleyen Kooperatif, üretimlerine dair ilk sunumunu Tarım Fuarı’nda açacakları bir stantla paylaşmaya hazırlanıyor.
İsmini, bir Yunan Tanrıçasından alan Kooperatif, bugün, Antakya Arkeoloji Müzesi`nde sergilenmekte olan, M.S. 5.yy’a tarihlenen bir taban mozaiğinden esinlenen hikâyesi ile de dikkat çekiyor. Kooperatif üyeleri, üretimlerine de yansıyan bu hikâye ile tanışmak isteyenler için, 31 Ekim – 3 Kasım tarihlerinde Antakya’da gerçekleşecek olan Tarım Fuarı’na ve stantlarına herkesi davet ediyor. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ