Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

Kale’ye Karakol

Kale’ye Karakol
  • 14.07.2020
  • 363 kez okundu

Arsuz-Samandağ yolu üzerinde oluşturulan Kale Jandarma Karakolu’nun açılışı yapıldı.

Geçtiğimiz Pazar günü hizmete açılan Arsuz-Çevlik yolu üzerinde yeniden oluşturulan Kale Jandarma Karakolu binasının da açılışı gerçekleştirildi. Açılış törenine, İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve Vali Rahmi Doğan yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Yusuf Ziyaeddin Cavlak, Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanı Albay Oğuz Bavbek, Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Mehmet Güzelmansur, Serkan Topal, Suzan Şahin, Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyesi Fuat Tosyalı, Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Hayzaran, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu, Cilvegözü Mülki İdare Amiri Salih Altun, Yusuf İzci, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı Albay Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İlçe Belediye Başkanları, İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
-ÇETİN: Kısa sürede tamamladık-
Pazar günkü törende konuşan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, son derece mutlu olduğunu belirtti ve şöyle devam etti:
“Burada, Kale Jandarma Karakolu’nun açılışı vesilesiyle bir arada olmaktan dolayı son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Sayın İçişleri Bakanımızın emir ve talimatları doğrultusunda, Kale Jandarma Karakol Komutanlığı’nı, Sayın Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın özverisi ve desteği ile sıfırdan yaparak, en kısa sürede tamamladık.
Bu karakol, halkımızın yanında ve 7/24 emrinde olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, hizmetin vatandaşın ayağına götürülmesi konusundaki emir ve direktifleri doğrultusunda, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun bize vermiş olduğu emir ve talimatlarla, ülke genelinde ihtiyaç duyulan her yerde Jandarma Karakol Komutanlıklarımızı, Jandarma birliklerimizi ve birimlerimizi, halkımıza hizmet vermek adına tesis ediyoruz.
Bu karakolun tesisinde emeği geçen, başta Sayın Valimiz olmak üzere, hizmet veren bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu karakolun açılması için bize ödenek tahsis eden, emir ve talimat vererek bu karakolun açılmasını onaylayan Sayın İçişleri Bakanımıza buradan saygılarımı ve hürmetlerimi sunuyorum. Karakolumuzun; ülkemize, milletimize, buradaki yöre halkımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”
-DOĞAN: Görev yapacak olan arkadaşlarımıza kazasız belasız vazifeler diliyorum-
Hatay Valisi Rahmi Doğan ise konuşmasında şunları dile getirdi:
“Eğer bu karakolu buraya yapmamış olsaydık, bir şey eksik kalacaktı. Bu eksikliği de, İçişleri Bakanlığımızın talimatları ile Jandarma Genel Komutanlığı’ndan gönderilen ödenekle, çok hızlı bir şekilde telafi ettik. Bu binanın yapımı, yaklaşık 2 ay gibi bir sürede tamamlandı. Bakanlığımız ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından da, bu karakolda görev yapacak olan arkadaşlarımız görevlendirildi. Burada görev yapacak arkadaşlar, köyümüze ve yolu kullanacak olan vatandaşlarımıza, trafik ve asayiş güvenliği açısından hizmet verecek. Yolumuzun ve karakolumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Burada görev yapacak olan arkadaşlarımıza kazasız belasız vazifeler diliyorum.”
-ÇATAKLI: Çok güzel eser-
İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da, Kale Jandarma Karakolu açılışındaki konuşmasında, çok güzel bir eserin tamamlandığının altını çizdi. Bakan Yardımcısı Çataklı, şöyle konuştu:
“Burada daha önce faaliyette olan jandarma karakolumuzun hizmetine uzun zamandır ara verilmişti. Geçtiğimiz 21 Nisan’da, yine burada, yeni ve modern bir karakol binası yapmak üzere karar aldık. Hızlıca inşaatına başlandı ve bugün itibariyle de, kısa bir sürede bu çok güzel eser tamamlandı.
Bugünden itibaren, Kale Jandarma Karakol Komutanlığı, hem buraya gelmeden önce açılışını yaptığımız şu güzel sahil yolunun, hem de toplamda 2 bin 150 vatandaşımızı barındıran Kale, Işıklı ve Tatarlı Mahallelerinin emniyet ve asayişinden sorumlu olacaktır.
Burada görev yapacak mesai arkadaşlarımıza şunu hatırlatmak isterim. Burası, sadece deniz kenarında güzel bir beldedeki, güzel manzaralı bir jandarma karakolu değildir. Sakın meseleye bu rahatlıkla bakmayalım. Burası aynı zamanda; çok kritik bir bölgenin, çok kritik bir yolun, çok stratejik bir noktanın bulunduğu yerdir. Haritaya bakan da zaten bunu rahatlıkla anlayacaktır.
Sizin buradaki göstereceğiniz en ufak bir ihmal, Allah korusun, Türkiye’nin herhangi bir yerinde bir can kaybı olarak bize geri döner. Terör örgütünün olsun, göçmen kaçakçılarının olsun, çatışma bölgesine geçmek isteyen kişilerin olsun, oralardan ülkemize sızmak isteyenler olsun, uyuşturucu sevkiyatı yapmak isteyenler olsun, bunların hepsinin kullanmak isteyebileceği bir güzergâh. Onun için aman ha, dikkat diyorum.”
Konuşmaların ardından, dualar eşliğinde, Kale Jandarma Karakol Komutanlığı Hizmet Binası açılış kurdelesi kesildi.
Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı da Şeref Defteri’ni ilk imzalayan isim oldu.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ