Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Kalpler Birleşti Umudu Yeşertti

Kalpler Birleşti Umudu Yeşertti
  • 11.11.2019
  • 410 kez okundu

ALİKEV’in İstanbul Maratonu ile ulaştığı bağış miktarı, 75 gencin 1 yıllık bursunu karşılayacak miktara, yani 525 Bin TL’ye ulaştı. Hedef, 600 Bin TL.

‘Yardımseverlik’ koşucuları, Mart 2008’den bu yana, İyilik Peşinde Koş Platformu’nda yer alan çok sayıda sivil toplum kuruluşuna ait proje için ‘iyilik’ peşinde koştu ve 500 bini aşan bağışçıdan, şu ana kadar 50 milyon TL’yi aşan miktarda bağış toplandı. Ali İsmail Korkmaz Vakfı da bu kapsamda İstanbul Maratonu’ndaydı ve gönüllü koşucuları aracılığıyla, Vakfın eğitim bursu için bağış topladı. Koşuda; Anne Emel Korkmaz, Baba Şahap Korkmaz ve Ağabey Av. Gürkan Korkmaz da yer aldı.
-125 GENÇ DAHA-
Buna dair son açıklama, Vakıf Yönetiminden geldi. ‘Yardımseverlik’ koşucularına teşekkür edilen açıklamada, bundan sonrası için ‘kalbi’ bir çağrı da yapıldı ve şöyle denildi:
“Yüzlerce ALİKEV koşucusu, 3 Kasım’da gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda, Emel Anne ve Şahap Baba önderliğinde, Ali İsmail Korkmaz Burs Fonu’na kaynak yaratmak, Ali İsmail’in düşlerini gerçekleştirebilmek için koştu. Maraton kapsamında tüm parkurları sağlıkla tamamlayan ALİKEV koşucularını kutluyoruz.
Burs bekleten gençlerimizin eğitim hayatına birer ışık yakmak için atılan yüz binlerce adım, şimdiden 175 gencimizin 1 yıllık bursunu karşılayacak miktara, 525 Bin TL’ye ulaştı. Hedefimiz, 600 Bin TL bağış toplayıp, 200 çocuğumuza burs verebilmek. Hedefimize ulaşabilmek için desteklerinizi bekliyoruz. Emel Anne’nin alikev.org/emelanne linkindeki bağış kampanyasına gönlünden geçen katkıyı yapabilirsin. 17 Kasım akşamına dek sürecek kampanyamızla, inanıyoruz ki, 200 çocuğumuza burs imkanı sağlayacak fonu yaratmış olacağız.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ