Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Kamu-özel Hastaneleri İle 112 Yetkilileri Katıldı

Kamu-özel  Hastaneleri İle  112 Yetkilileri Katıldı
  • 24.01.2020
  • 316 kez okundu

Resmi ve özel hastaneler ile 112 Sağlık Merkezi arasında sağlık hizmeti götürmede koordinasyonu sağlama amaçlı olarak, kısa adı ASKON olan Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Toplantısı, hafta başında Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya, İl Sağlı Müdürü Dr. Mustafa Hambolat başkanlık etti.

Kamu Hastaneleri, Özel Hastaneler ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak, daha hızlı ve etkin acil sağlık hizmetlerinin sunumunun sağlanması amacıyla, 2019 yılı verilerinin değerlendirildiği 2020 yılının ilk ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon) Toplantısı, İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat başkanlığında, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi toplantı salonunda gerçekleştirildi.
2019 yılı verilerinin sunulduğu toplantı, Dr. Mustafa Hambolat’ın konuşması ile başladı. İl’in sağlık kurumlarının yöneticilerinin katıldığı toplantıda, 2020 yılı içinde yapılması planlanan çalışmalar paylaşıldı.
Toplantının ev sahipliğini, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ve Mustafa Kemal Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yunus Doğramacı yaptı.
Bu arada toplantı, katılımcıların görüş ve önerilerin alınmasının ardından, Dr. Mustafa Hambolat’ın konuşması ile sona erdi. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ