Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Kan verdiler

Kan verdiler
  • 21.02.2019
  • 615 kez okundu

Medeniyetler Korosu elemanları bu kez KONSER değil…

Antakya Medeniyetler Korosu elemanları bu kez konser vererek değil, Kızılay’a kan bağışında bulunarak, sosyal sorumluluk projesi gereği etkinliğe destek verdiler.
Sosyal sorumluluk projelerinde her daim farkını ortaya koymayı başaran Antakya Medeniyetler Korosu’nun düzenlediği kök hücre ve kan bağışının yanında, organ bağışı etkinliği de yoğun bir katılımla gerçekleşti. Antakya Medeniyetler Evi’nde gerçekleşen etkinliğe, Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat öncülüğünde koro üyelerinin tamamı ve çok sayıda gönüllü vatandaş katıldı. Kızılay Kan Bağış Merkezi’nin alanında deneyimli doktor ve personelinin görev yaptığı etkinlikte beklenenin üzerinde kök hücre ve kan bağışı gerçekleşirken, organ bağışına yoğun katılımın olması ve gururumuz Medeniyetler Korosu’nun bu gibi önemli konularda farkındalık yaratması takdir topladı.
Beklediklerinin üzerinde bir katılım ile kök hücre, kan ve organ bağışı etkinliğini gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, şu açıklamayı yaptı:
“Bizler bugün, Medeniyetler Korosu ve yanımızda getirdiğimiz misafirlerimiz ile birlikte, hem kök hücre hem de kan bağışında bulunduk. Bunun yanında, toplumsal duyarlılıkları ile her daim farklarını ortaya koymayı başaran arkadaşlarımız, bir diğer önemli husus olan organ bağışı konusunda da hassasiyetlerini bir kez daha gözler önüne sermişlerdir. Kök hücre, kan ve organ bağışı, herkesin ihtiyacı olabilecek bir konu. Bugün ülkemizi tehdit eden terör unsurlarına karşı Afrin’de kahramanca görevini icra eden Mehmetçiklerimize veya Dünya’nın herhangi bir yerinde bir çocuğa ihtiyaç olabilir. Her daim mazlumun ve ihtiyacı olanların yanında olan bir ülkenin evlatları olarak, barış ve kardeşlik şehri Antakya’dan bize yakışır biçimde, ihtiyacı olan herkes için imza attığımız ve farkındalık yaratacağımızı düşündüğümüz etkinliğimizde faydalı olacağımızı umut ediyoruz.
Koromuzun üyesi olmasının yanında, sağlık personeli olan Meltem Bingöl Altunay kardeşimize, böylesine faydalı bir etkinliği gerçekleştirmemiz için bize öncülük ettiğinden dolayı şükranlarımızı sunuyor, özverili çalışmalarından dolayı Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Sinan Atmaca ve ekip arkadaşları ile etkinliğimize katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ