Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Kanserle Tedavi Hizmetleri Başlıyor

Kanserle Tedavi Hizmetleri Başlıyor
  • 21.09.2020
  • 208 kez okundu

İskenderun Devlet Hastanesine Medikal Onkoloji Uzmanı geldi

Sağlık Bakanlığı, İskenderun Devlet Hastanesi’ne Medikal Onkoloji Uzmanı ataması gerçekleştirdi. Böylelikle, ilçe hastanesinde kanserle mücadele ve tedavi hizmetleri de başlatılmış olacak. İskenderun’a gerçekleşen atama ile ilgili olarak, Milletvekili Abdulkadir Özel şu paylaşımı yaptı:
“İskenderun Devlet Hastanemizde, Eylül ayı itibari ile Medikal Onkoloji Uzmanı Hekimimiz görevine başladı.
Medikal Onkoloji poliklinik ve yataklı servis hizmetleri, İskenderun Devlet Hastanesi yeni bina yerleşkesinde bulunmaktadır. Hastalarımız, 182 nolu telefonu arayarak randevu alabilirler.
Medikal Onkoloji branşının İskenderun Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başlamasıyla, artık kanser hastalarımızın ilçemiz dışına gitme gereksinimleri de minimum seviyeye düşecektir.
İskenderun Devlet Hastanesi’nde daha önce kurulmuş olan 5 yataklı kemoterapi ünitesi, hastanemizde tedaviyi düzenleyecek ve yönetecek hekim olan, Medikal Onkoloji Uzmanı Hekimin başlamasıyla daha da anlam kazanmış oldu. Ayrıca medikal onkoloji uzmanının göreve başlamasıyla birlikte, hastanemizde kanser ameliyatlarının da daha fazla yapılması adına teknik çalışmalara hız verilmiş olup, yakın zamanda hastanemizde kanser ameliyatlarının sayıları da artacaktır.”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ