Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,94
€ EURO → Alış: 6,56 / Satış: 6,59

Karaçay’da Cami Yıkılabilir!

Karaçay’da Cami Yıkılabilir!
  • 03.08.2019
  • 282 kez okundu

İlimiz Defne ilçesi Karaçay sınırlarındaki cami ve çevresindeki yerleşim birimlerinin, bölgeden geçmekte olan derenin tehdidi altında olduğu ve güçlü bir yağış sonrası, cami dahil yerleşim birimlerinin yıkılabileceği, tarlaların sular altında kalabileceği öne sürüldü.
Karaçay Mahallesi sakinleri adına iki yıl önce Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na durumla ilgili bilgi verilerek, gerekenin yapılması istenmişti. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Adına Genel Sekreter Yardımcısı imzasıyla verilen cevabi yazıda; inceleme yaptırıldığı, rapor tutulduğu ve işin programa alınacağı belirtilse de, aradan 2 yıl geçmesine rağmen hiçbir müdahalenin yapılmadığı kaydedildi.
“Karaçay Sakinleri” adına kaleme alınan yazıda şöyle deniliyor:
“Karaçay Mahallesi Cami mevkiinde yaşayan biz sakinlerin büyük bir sıkıntısı var. Orda yaşayan insanların, derenin zaman zaman taşmasından dolayı, evler ile nehir arasında sadece yol kalmış. Zaman geçtikçe, toprakta aşınmalar olmaktadır. Bir kaç ay içinde nehir yatağına istinat duvarı yapılmazsa, orada bulunan evler ve cami yıkılacaktır. Bu konu ile ilgili Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne dilekçe verilmiş ve karşılığında da gereğinin yapılacağı bilgisi verilmiş. Fakat 2 yıldır, ne gelen var ne soran…” -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ