Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,62 / Satış: 8,66
€ EURO → Alış: 10,12 / Satış: 10,16

Kararlar bugün açıklanıyor

Kararlar bugün açıklanıyor
  • 01.03.2021
  • 709 kez okundu

Hatay Valiliği, bugünkü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklanacak risk durumuna göre, pandemi kısıtlamalarını yeniden değerlendirecek.

Hatay Valiliği bugün gerçekleşmesi beklenen, Cumhurbaşkanı başkanlığındaki Kabine Toplantısı ardından açıklanacak risk haritasına göre, ilimizdeki kısıtlamaların yeniden gözden geçirilebileceğini bildirdi.
Hatay Valiliği duyurusu şöyle:
“Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, 1 Mart sonrasında yeni bir sürece girileceği ve bu süreçte salgının seyrinin il bazlı takibinin yapılarak, uygulanacak tedbirlerin de buna göre belirleneceği kamuoyunun malumudur.
Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu’nca belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirme çerçevesinde, 4 ayrı risk grubu (düşük, orta, yüksek, çok yüksek) tespit edilerek, bu risk gruplarına göre uygulanacak tedbir seviyelerinin Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde kararlaştırılabileceği değerlendirilmektedir.
İçişleri Bakanlığımızın 26 Şubat tarihli Genelgesiyle, 1 Mart günü Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanacak Kabine’de yeni kararlar alınıncaya kadar, mevcut tedbirlerin uygulanmaya devam edilmesi gerektiği bildirilmişti.
Kabine toplantısında, eğitim ve öğretime yönelik düzenlemeler de 4 ayrı risk seviyesine göre belirlenecek olup, bu nedenle 1 Mart 2021 Pazartesi günü mevcut uygulamaya (15 Şubat’tan bu yana uygulanan; birleştirilmiş sınıf uygulaması yapan tüm ilkokullarda, köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki resmi ve özel ilkokullar, ortaokullar ve imam hatip ortaokullarının bütün seviyelerinde ve tüm bağımsız resmi anaokulu ve özel eğitim anaokulları ile özel okul öncesi eğitim kurumlarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılması, 22 Ocak’tan beri uygulanan; 8 ve 12. Sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarının yüz yüze sürdürülmesi) devam edilecek ve alınan kararlar çerçevesinde yeni uygulamaya 2 Mart 2021 Salı günü itibariyle başlanabilecektir.
1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde alınan kararlar çerçevesinde, her ilimizde, içerisinde bulunulduğu ilan edilen risk grubu seviyesine dair belirlenen kurallara göre Hıfzıssıhha Kurullarımızca gerekli adımlar atılacaktır.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ