Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Kardeş

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 04.01.2020
  • 572 kez okundu

Kadın neden intihar eder? Bunun yanıtı, “acı dolu yaşamları” görmezden gelerek, toplumun yalnızlaştırması ve aşağılaması olabilir mi? Yani “NEDEN”, bizler olabilir miyiz?

Değerli okurlar, “çığlıklara” kulakları tıkamak, duymayı reddetmek ya da olanları görmezden gelmek, İNSAN’a en büyük cezadır. Hali vakti yerinde olan bir ailenin, kız kardeşlerini dışlamaları… Zavallı küçük kadın, karnı burnunda iken bile, sudan sebeplere dayak yer dururmuş. Kocaman köyde, her kadına olduğu gibi, ona da “SUS” diyorlarmış.

Yirmi yıl boyunca sürecek bu çaresizliği sırasında, çocuklarının büyümesini beklemiş ve ne var ki, “bir kere” kalkan el bir daha inmemiş. Koca şiddeti gayet doğal karşılanıyormuş. “Kadın, kusur işlemiştir” mantığı çoğunda hakimmiş. Bu kardeşler, eniştelerine “yapma, etme” diye uyarsalar da, pek bir fayda etmeyince, kenara çekiliverirler. Maddi, manevi boşluğa düşen kadın, intiharı dener. Ancak başaramayınca, sesiz sedasız evini terk eder!

Kadın ana, kadın kardeş, kadın yoldaş… “KEŞKE” demeyelim. Keşke’ler ıstırap yüküdür. Bugün canına kıyan bir yabancı, yarın sizin kız kardeşiniz veya kızınız olabilir. Bu vebali, ömrünüzce taşıyabilir misiniz?

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ