Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Kariyer Günleri’nde

Kariyer Günleri’nde
  • 23.03.2019
  • Kariyer Günleri’nde için yorumlar kapalı
  • 371 kez okundu

İSTE Rüzgârı

İSTE Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yakup Hameş,kişisel yetenekleri ön planda tutan, yapısal özellikleri ile mutlu olunarak yapabilecek ve özgün katkılar sunulabilecek mesleklerin seçimi noktasında gençleri uyardı.

Hatay Fen Lisesi’nde düzenlenen “Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamında, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yakup Hameş ve Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Lütfi Yola, “Üniversite, Bölüm, Meslek ve Yürütülen Akademik Çalışmaların” tanıtımını yaptı.
Prof. Dr. Yakup Hameş, öğrencilerin meslek seçimlerinde; çevre zorlaması, değişkenlik gösteren popülarite gibi faktörlerin yanında evrensel anlamda meslek tanımı olmayan aldatıcı reklamlarla mesleki tercihlerini yapmamalarını, bunun yerine kişisel yeteneklerini ön planda tutan yapısal özellikleri ile mutlu olunarak yapabilecekleri ve özgün katkılar sunabilecekleri bir meslek seçimi anlayışının daha verimli olabileceğini söylerken, İSTE Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Lütfi Yola ise “Biyomedikal Mühendisliği” ile ilgili önemli bilgiler verdi. -Mutlu Yanık-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ