Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Karlısu SBL’den LGS adaylarına öneri:

Karlısu SBL’den LGS adaylarına öneri:
  • 20.07.2020
  • 1.570 kez okundu

Bizi Tercih Edin…

Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklanmasından sonra, bugün başlayacak olan tercih süreci öncesinde, öğrenci alımı yapılacak Antakya Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi adına Okul Yönetimi tarafından okulu tanıtıcı bilgiler paylaşıldı. Karlısu Sosyal Bilimler Lisesi’nin LGS adaylarına yönelik “Bizi tercih edin” eksenli sosyal medya paylaşımı şöyle:
“Okulumuz; Proje Atölyesi, Erasmus, eTwinning ve Tübitak gibi alanlarda faaliyet göstermektedir. Geçen yıl 23 eTwinning projesi başlattık, çoğu tamamlandı. Kalite etiketi için başvurumuzu yaptık. 3 Erasmus projesine başvurduk, 2 tane projeye de ortak olma ihtimalimiz var. 19 Tübitak Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’na başvuru yaptık. Bir projemiz, Adana Bölge Finaline kabul edildi. Tübitak Enerji Tasarrufu Proje Yarışması’na 2 proje ile başvurduk. Gençlik ve Spor Bakanlığı hibe projelerine 3 proje ile başvurduk, 1 projemiz hibe desteği almaya hak kazandı. Tübitak 1.İHA Yarışması’na 2 ekiple başvurduk. Pandemi nedeniyle taban puanlar 60’tan 75’e çıkarıldığı için finallerde yer alamayacağız.
Proje ekibimizde 19 öğretmen gönüllü olarak yer almaktadır. Ayrıca öğretmenlerimizin % 80’i proje yazma eğitimi almıştır. Gelecek yıl daha iddialı projelerle, ilimizi ve okulumuzu temsil edeceğiz. Okulumuz Makale Atölyesi, 4 yıldır çalışmalarına deva etmektedir. 3 yıl üst üste Antakya Öğrenci Sempozyumu düzenlemiş ve bu doğrultuda Okul Müdürümüz Mustafa Duran tarafından Makale Yazma Eğitimleri verilmiştir. Pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamayan öğrenci sempozyumlarının 4.sü bu yıl yapılacaktır.
Ayrıca 11. Ulusal Öğrenci Sempozyumu’na öğrencilerimiz katılmış ve bildirilerini sunmuşlardır. 12. Sempozyum, pandemi nedeniyle ertelenmiştir. Ancak öğrencimiz, ilan edilen takvimde makalesini organizasyon komitesine ulaştırmış ve sempozyuma kabul edilmiştir.
Okulumuz Kodlama Atölyesi, yeni açılmasına rağmen, MEB Robot Yarışması’na 9 robotla (ekiple) katılmaya hak kazanmıştır. TEKNOFEST’e 4 proje ile başvurmuş, 2 proje yarışmalara kabul edilmiş, 2 proje ise pandemi nedeniyle eleme kriterleri 60’tan 75’e çıkarılması nedeniyle 63 puanda kalmıştır. TÜBİTAK Enerji Tasarrufu Yarışması’na iki proje ile katılmaya hak kazanmıştır. Kodlama Atölyemizde, 30 kişilik bir öğrenci grubuna Vahit Huyuk hocamız rehberlik etmektedir. Atölyemiz, bu yıl da çalışmalarına devam edecektir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ