Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Kart Satışları Yarın Başlıyor

Kart Satışları Yarın Başlıyor
  • 19.12.2018
  • 1.032 kez okundu

Şehir içi toplu taşımada MKÜ öğrencilerine özel indirim:

Hatay Büyükşehir Belediyesi, birkaç gündür kamuoyunda tartışma konusu olan “toplu taşıma araçları ücret tarifesi” ile ilgili açıklamada bulunurken, MKÜ’lü öğrencilere indirimli kart satışlarının yarın itibariyle başlanacağını duyurdu. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden, tartışma konusu ücretlerle ilgili yapılan bilgilendirme şöyle:
“Üniversite-Serinyol, Antakya-Defne merkez ve Harbiye bölgesinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarının fiyat tarifeleri en son Ocak 2018 tarihinde güncellenmiş olup, aradan geçen süre zarfında ciddi maliyet artışları başta olmak üzere, toplu taşıma dönüşüm ve rehabilitasyon çalışması sonucunda toplu taşıma araçları arasında entegrasyon ve şehir içi tüm toplu taşıma araçlarında aktarma indirimlerinin uygulamaya başlaması hasebiyle, Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin 15.11.2018 tarihli ve 2018-289 sayılı kararı ile Üniversite-Serinyol, Antakya-Defne merkez ve Harbiye bölgesinde, dönüşüm işlemleri tamamlanan ve faaliyete başlayan toplu taşıma araçlarında geçerli olacak fiyat tarifeleri yeniden güncellenmiştir.
Üniversite-Serinyol güzergahında, mesafenin şehir içi hat mesafelerinin çok üstünde olması sebebiyle, uzun mesafe ve kısa mesafe olmak üzere iki ayrı fiyat tarifesi uygulamasına gidilmiştir.
Toplu taşıma dönüşüm ve rehabilitasyon çalışması kapsamında, mevcut sistemin bütünüyle değiştiği bir toplu taşıma sistemine geçiş süreci yaşanması sebebiyle, gerek toplu taşıma esnafımız gerekse ulaşım hizmetinden faydalanan vatandaşlarımız açısından bir takım aksaklıkların oluşması kaçınılmazdır.
Belediyemizin öngördüğü modern toplu taşıma sistemine geçiş sürecinin, gerek toplu taşıma esnafımız gerekse toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlarımız açısından yaşanılan problemleri asgari düzeye indirgeyebilmek için, Belediyemiz-ce gerekli çalışmalar hassasiyetle gerçekleştirilmektedir. Üniversite-Serinyol bölgesinde toplu taşıma dönüşüm ve rehabilitasyon çalışması kapsamında, bölgeden hareketle kent merkezine gelen toplu taşıma araçlarında bütünüyle bir sistem yapı değişikliğine gidilmiştir. Elektronik ücret toplama sisteminin devreye girmesi esnasında, sistemin ilk gün faaliyete girmesi itibariyle bazı aksaklıklar yaşanmış olup, yaşanılan problemler, 18.12.2018 tarihi itibari ile giderilmiştir. Bu bağlamda, vatandaşlarımızın ivedilikle elektronik biniş kartı (Hatay Kart) almaları gerekmektedir. 20.12.2018 Perşembe günü (yarın) Mustafa Kemal Üniversitesi’nde, üniversite yemekhanesinde, öğrencilerimizin indirimli elektronik biniş kartını (Hatay Kart) hızlı bir şekilde edinmelerini sağlama adına Hatay Kart Standı açılacak ve 15 gün boyunca hizmet verecektir.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ