Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,85 / Satış: 8,89
€ EURO → Alış: 10,34 / Satış: 10,38

Kaşıkçı, KİT Komisyonu’nda konuştu:

Kaşıkçı, KİT Komisyonu’nda konuştu:
  • 26.06.2021
  • 269 kez okundu

Hatay BŞB; Bütçeyi EXPO’da bitirip, acil ihtiyaçlar için kapı kapı para arıyor!

MHP Hatay Milletvekili, aynı zamanda TBMM KİT Komisyonu üyesi olan Lütfi Kaşıkçı, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni, bütçesini EXPO’da harcamakla ve ardından da acil ihtiyaçlar için ise kapı kapı para aramakla suçlayarak, hizmet önceliklerinin iyi belirlenmediğini savundu.
TBMM’de, İller Bankası’na ait hesapların görüşüldüğü KİT Komisyonu’nda söz alan MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin (BŞB) talep ettiği kredinin onaylanmasını istedikten sonra şunları söyledi:
“Altyapı sorunlarından dolayı, Hatay, bir türlü istenilen noktada bir İl olamadı. Bütçeyi başka projelerde bitirdiler ve asıl ihtiyaçlar için kapı kapı gezmek zorunda kalıyoruz.”
Hatay’ın, neredeyse tüm ilçelerinde kanalizasyon ve içme suyu problemi olduğunu söyleyen Kaşıkçı, “Büyükşehir Belediyesi’nin iş bilmezliği sonucunda ortaya çıkan bu tablo, Hatay’ın kaderi olmamalıdır” dedi. Büyükşehir Belediyesi’nin, bütçe planlamada sorumsuz bir tutum sergilediğini söyleyen Kaşıkçı, “Yine de tüm hizmetler, şehrimize ve vatandaşlarımıza yapılacaktır. Dolayısıyla, Büyükşehir Belediyesi’nin İller Bankası’ndan talep ettiği kredinin onaylanmasını talep ediyoruz” dedi.
Hassa, Kumlu, Dörtyol, Payas, Altınözü, Antakya, Reyhanlı, Yayladağı, Defne ve Kırıkhan ilçelerinin kanalizasyon, arıtma tesisi, içme suyu projelerinin bir an önce hayata geçmesini arzuladıklarını ifade eden Kaşıkçı, daha sonra şunları söyledi:
“Kendi bütçenizi düzgün kullanmadığınızda, asıl ihtiyaçlar için gerekli olan kaynağı başka kurumlardan talep etmek zorunda kalırsınız. Krediniz onaylanmadığında, ‘hükümet kredi vermiyor’ diye ortalığı ayağa kaldırırsınız. Şimdi size soruyorum… Ne zaman Büyükşehir havasında bir İl oluruz? Cevap; Belediyenin bütçesini, şehrin önceliklerini belirleyip, doğru kullandığımız zaman.”
Hatay BŞB’yi, bütçeyi EXPO’da bitirip, şehrin asıl ihtiyaçları için kapı kapı gezmekle suçlayan MHP’li Vekil Kaşıkçı, Hatay’ın çözüm bekleyen altyapı sorunlarını şöyle sıraladı:
Hassa Akbez Kanalizasyon Yapım İşi
Hassa Aktepe Kanalizasyon Yapım İşi
Söğüt İçme Suyu İsale Hattı Ve Depo Yapım İşi
Kumlu Arıtma Tesisi Yapım İşi
Kumlu İçme Suyu Ve İsale Hattı Yapım İşi
Defne Çekmece Kanalizasyon Yapım İşi
Arsuz İçme Suyu Yapım İşi
Payas İçme Suyu Yapım İşi
Altınözü Alakent İçme Suyu Yapım İşi
Altınözü Altınkaya İçme Suyu Yapım İşi
Hatay Çamur Kurutma Tesisi Yapım İşi
Antakya Karlısu Kanalizasyon Yapım İşi
Kumlu İçme Suyu Şebekesi Yenileme İşi
Reyhanlı İçme Suyu Şebekesi Yenileme İşi
Kırıkhan İçme Suyu Şebekesi Yenileme İşi
Altınözü Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi
Yayladağı Kanalizasyon Yapım İşi
Yayladağı Atıksu Arıtma Tesisi Yapım İşi
Defne Harbiye İçme Suyu Yapım İşi
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ