Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Kaşıkçı mesajı HATSU’ya:

Kaşıkçı mesajı HATSU’ya:
  • 13.01.2021
  • 322 kez okundu

Kızılçat Göleti Çatlak, Giderilmeli…

Yayladağı ilçesindeki Kızılçat Göleti’nde çatlaklar olduğu bildirildi. Hatay MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, yaptığı açıklamada, Yayladağı ilçesindeki Kızılçat Göleti’nde çatlaklar oluştuğunu kaydederek, HATSU’ya hitaben, “Kızılçat’taki Sulama Göleti onarılsın” mesajı verdi.

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Yayladağı Kızılçat’ta bulunan sulama göletinin gövdesinde bulunan çatlakların acilen giderilmesi gerektiğini söyledi. Barajlardaki su seviyesinin % 3 gibi çok kritik seviyelere düştüğünü hatırlatan MHP’li Vekil Lütfi Kaşıkçı, kuraklığın bu seviyelerde olması nedeniyle, HATSU’nun önlemler alması gerektiğini hatırlattı ve ne gibi önlemler aldığını sordu, Kızılçat Göleti’nin de acilen onarılması gerektiğini belirtti.
MHP Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, Yayladağı Kızılçat mevkiinde bulunan, Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait sulama göletinin, gövdesindeki çatlak yüzünden su tutamadığının altını çizerek, “Kuraklık tehdidi ile karşı karşıya kaldığımız bugünlerde, bu göletin gövdesinin onarılması acilen gerekmektedir” açıklaması yaptı.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ