Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Kayıp ve amaçsız nesiller yaşanmasın

Kayıp ve amaçsız nesiller  yaşanmasın
  • 20.10.2017
  • 979 kez okundu

Kaymakam Tortop, Narlıca’da artış gösterdiğini bildirdiği madde kullanımına karşı geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi …

Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Narlıca Mahallesi’nde artış gözlendiğini bildirdiği madde bağımlılığı-kullanımına karşı geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Kaymakam Tortop yanı sıra, Antakya İlçe Jandarma Komutanı İnan Demir, İlçe Emniyet Müdürü Bekir Yıldırım, İlçe Yazı İşleri Müdürü Fatma Ağırtaş, SYDV Müdürü Ayyuş Otuzbir, Birleşmiş Milletler Temsilcisi Çiğdem Altunok, Hayata Destek Derneği temsilcisi Taylan Cengiz, Narlıca Mahalle Muhtarı ile Azalar, aralarında Suriyelilerin de bulunduğu çok sayıda vatandaş yer aldı.
Kaymakam Tortop, toplantıda yaptığı konuşmada, burada toplanmalarının amacının sürekli olarak yaptıkları asayiş toplantılarında, sorunları yerelde tespit etmek ve bu doğrultuda çeşitli çalışmalar, projeler ile sorunları ortadan kaldırmaya gayret göstermek olduğunu bildirdi.
2011 yılı sonrası Suriye’de baş gösteren mevcut iç karışıklık durumu sonrası ülkemize yaklaşık 3.500.000 Suriyeli geldiğini konuşmasında hatırlatan Kaymakam Tortop, şunları dile getirdi: “Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak gelen mazlumlara kucak açtık. Tabi bu düzensiz göçün getirdiği bazı sorunlarda zaman zaman karşımıza çıkmakta. Sizin de bildiğiniz üzere ülkemizin en büyük sıkıntılarının başında özellikle gençler arasında uyuşturucu ve alkol bağımlılığı gelmektedir. Bunun bir çok nedeni bulunmakta. Tabi ki bu nedenler haklı sebepler değildir. Suriyeli misafirlerimiz savaş mağduru olarak birçok olumsuzlukla karşılaştı, fakat bu kötü yollara meyil etmelerini kesinlikle gerektirmez. Narlıca Mahallemizde de zaman zaman aldığımız duyumlara göre gençler arasında madde kullanım oranı sürekli bir şekilde artmakta. Tabi bu tek taraflı olarak algılanmamalı. Hem Türk vatandaşları hem de Suriyeliler birlikte ortak hareket etmektedir. Bizim bu toplantıyı bugün burada yapma sebebimiz bu olumsuzluklara karşı siz sivil toplum temsilcileri ve ileri gelenleri ile kamu işbirliği sayesinde bu problemi ortadan kaldırmak. Ülke olarak bütün gençlerimize yardımlarda bulunmaya tüm gayretimizle devam ediyoruz. Çünkü kayıp ve amaçsız nesiller yaşansın istemiyoruz.
Bu kapsamda yapacağımız çalışmalar ile yakalayacağımız en büyük başarı oranımız da bir çok annenin gözyaşını silmekle beraber, toplumumuza faydalı gençler emanet etmenin haklı gururunu yaşamak. Ülkemizde gençlerinde bir şeyler başardığını göstermek, imkanlar verildiğinde gençlerimizin doğru yolu bulacağına kalpten inanıyoruz. Bu nedenle bugün ilk kez bu ekip ile burada temellerini atmayı planladığımız madde bağımlılığı ile mücadele konusunda daha geniş kapsamlı çalışmaların yapılması. Planlarımızı, projelerimizi gerçekçi ve yapılabilir temeller üzerine inşa edip, ayaklarımızı yere sağlam basarak ilerleme kaydetmeyi planlıyoruz.”
Toplantıda daha sonra katılımcılara sorunlar ile ilgili söz verildi, gerek mahalle halkı gerek Suriyeliler arasında koordinasyonun sağlanması ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda ortak adım atma kararı alındı.
-Mehmet ÖZGÜN-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ