Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Kaymakam, Başkan, Emniyet Müdürü Oradaydı…

Kaymakam, Başkan, Emniyet Müdürü Oradaydı…
  • 04.10.2019
  • 171 kez okundu

2019 yılının “Yaya Öncelikli Trafik Yılı” ilan edilmesi üzerine, İçişleri Bakanlığı talimatı üzerine, devletin tüm unsurları ile farkındalık eylemi tertip edilerek, 6 Şubat 2019 günü saat 12.00 – 13.30 arasında ülkemiz genelinde eş zamanlı olarak etkinlikler icra edildi. Bu konuda icra edilen uygulamaların devamı niteliğinde olmak suretiyle, devlet idaresi olarak, yaya güvenliğinin takipçisi ve bu doğrultuda nöbette olunduğunu göstermek amacıyla, 2 Ekim Çarşamba günü saat 13.00 – 15.00 arasında, “Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz” sloganıyla, okullar başta olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmet binaları önünde ve diğer yaya geçitlerinde, kurum amirlerinin de bizzat iştirakiyle “Yaya Geçidi Nöbeti” farkındalık etkinliği gerçekleştirildi.
Eylemin İskenderun kanadında; İlçe Kaymakamı, İlçe Belediye Başkanı ile İlçe Emniyet Müdürü yollara çıktı, yaya geçitlerinin önünde öğrencilerle birlikte pankart taşıdı, mesajı verdi ve yaya geçidinden geçmekte olan sürücülere ellerindeki broşürden dağıttı. 2 Ekim Çarşamba günü saat 13.30’da İskenderun’da gerçekleşen etkinlik, İlçe Kaymakamı İskender Yönden ve İskenderun Belediye Başkanı M.Fatih Tosyalı’nın katılımıyla, Sahil Mevkii İş Bankası Sahil Şubesi önündeki yaya geçidinde yapılırken, ilçenin değir yerlerinde de aynı uygulama gerçekleştirildi.
İskenderun’da, 2 saat süreyle uygulama yapılan alanlar şunlar:
İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferit Gül ve İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş’in katılımıyla; İlçe Ulucami Caddesi’nden Havuzlu Çarşı’ya geçiş noktasındaki yaya geçidi ile Şehitpamir Caddesi’ni Doktorlar Caddesi’ne bağlayan mevkiideki (Havuzlu Çarşı – Palmiye Eczanesi önü) yaya geçidi. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ