Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

Kaymakam Eşi Öncü…

Kaymakam Eşi Öncü…
  • 14.12.2018
  • 1.035 kez okundu

İlçe Kaymakamı Bülent Uygur’un eşi Gülşen Uygur: “Meme kanseri artık ölümcül değildir. Hastalıkların hepsinde erken teşhis çok önemlidir. Siz değerli bayanlarımız, lütfen kendinizi ihmal etmeyin.”

Altınözü Devlet Hastanesi sağlık ekipleri, meme kanseri konusunda bilgilendirme toplantısı düzenledi. İlçe Kaymakamı Bülent Uygur’un eşi Gülşen Uygur da, Altınözü Devlet Hastanesi sağlık ekipleri tarafından Sarılar Mahallesi Derneği’nde düzenlenen Meme Kanseri Bilgilendirme Toplantısı’na katıldı.
Sarılar Mahallesinde düzenlenen Meme Kanseri Bilgilendirme Toplantısı’nda; Doktor Sevecen Kaplan ‘Meme kanserinde erken teşhisin önemi, hastalıkla mücadele ve süreçleri, kolon kanseri, KOAH, hipertansiyon ve rahim ağzı kanseri’ hakkında, Ebe Fethiye Toprak ise ‘meme kanserinde beslenme’ hakkında kadınlara bilgi verdi.
İlçe Kaymakamı eşi Gülşen Uygur, öncülük ettiği bu sağlık kampanyasıyla ilgili olarak şu bilgiyi verdi:
“Kaymakamlık olarak, ilçemizdeki bayanları bilgilendirme amacıyla meme kanseri bilgilendirme toplantılarını bugün Sarılar Mahallemizde düzenlemeye devam ediyoruz. İlçemiz kadınlarını, meme kanseri ve çeşitli hastalıkları bilinçlendirmek amacıyla, Altınözü Devlet Hastanesi sağlık ekiplerince mahallelerimizde bilgilendirme toplantıları düzenlenmektedir. Bayanlardaki en sık kanser tipi meme kanseridir. Günümüzün modern teşhis ve tedavi yöntemleri sayesinde, meme kanseri artık ölümcül değildir. Hastalıkların hepsinde erken teşhis çok önemlidir. Siz değerli bayanlarımız, lütfen kendinizi ihmal etmeyin. Katılımlarınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.”
Altınözülü kadınların ilgi gösterdiği etkinlikte, katılımcılar da merak ettikleri soruları sorma fırsatı da buldular.-Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ